W serialu ujrzymy m.in. Roberta Lewandowskiego, króla strzelców hiszpańskich rozgrywek i jednego z najlepszych piłkarzy świata.

Nie tylko rywalizacja Barcy z Realem

Ale La Liga to nie tylko rywalizacja Lewandowskiego z Bellinghamem i Barcelony z Realem Madryt. To przede wszystkim pasja i emocje. Rozgrywki toczą się na boisku, ale także poza nim: w szatni, na trybunach, na obrzeżach stadionu, w czasie meczu, przed i po nim.

Reklama

Poznamy losy wielkich piłkarzy, którzy w 2024 roku zakończyli kariery, jak Rakitic, Mata czy Muniaín. Ukazana zostanie też między innymi historia odkrycia ubiegłego sezonu, jakim niewątpliwie była Giorona. Zobaczymy również z bliska, jak zawodnicy i kibice przeżywają Gran Derbi i oczywiście El Clásico – mówi Álvaro Díaz, dyrektor ds. hiszpańskich produkcji non–fiction w Netflixie.

Pierwszy taki serial w historii Primera División

Reklama

Jestem bardzo zadowolony z tego projektu. Po raz pierwszy jedna z głównych światowych lig piłkarskich odważyła się na taki serial. Netflix będzie najlepszym partnerem podróży za kulisy hiszpańskiej piłki nożnej. Widzowie doświadczą różnorodności i siły La Liga. Zobaczą nie tylko ogromną więź między fanami i ich klubami, ale również presję, z jaką mierzą się piłkarze i trenerzy poza meczami – opowiada Martínez Roig, producent wykonawczy serialu.

Wydarzenia opowiedziane w serialu dokumentalnym skupią się na rozgrywkach La Liga w sezonie 2023-2024. Mecze Primera División to jedne z najważniejszych i najlepszych starć piłkarskich na świecie, podczas których wyjątkowe kluby walczą w obronie prestiżu, ścierając się jednocześnie z własnymi słabościami. Serial po raz pierwszy umożliwi spojrzenie za kulisy najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii i poznanie osobistych historii bohaterów jednej z najpopularniejszych lig piłkarskich na świecie.

Chcieliśmy pokazać bardziej ludzką stronę sportowców. Porozmawiać z nimi o zdrowiu psychicznym, dyskryminacji ze względu na wiek, podnoszeniu się po porażce, przywiązaniu do barw i miasta. Wszystkie kluby były bardzo zaangażowane w powstawanie tego dokumentu – dodaje Juan Gordon, producent filmowy Morena Films.

"La Liga: Nie tylko na boisku". Kiedy premiera?

Premiera serialu na platformie streamingowej Netflix odbędzie się 19 lipca.

Trwa ładowanie wpisu