"Breslau". Kto stoi za serialem?

W serialu wystąpią m.in. Tomasz Schuchardt ("Jesteś Bogiem", "Chrzest"), Agata Kulesza ("Róża", "Ida") i Sandra Drzymalska ("IO", "Filip").

Reżyserem jest Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem"), a za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska.

Reklama

Producentem serialu jest ATM Grupa, największe niezależne studio produkcyjne w Polsce, wielokrotnie nagradzane, specjalizujące się w produkcji fabularnej, które w swoimi dorobku ma takie tytuły jak "Wataha", "Zachowaj spokój" czy "Absolutni debiutanci".

Reklama

"Breslau". O czym będzie serial?

Akcja ośmioodcinkowego serialu kryminalnego rozgrywa się w 1936 roku w ówczesnym Breslau (obecnie Wrocław). Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia…

"Breslau". Pierwszy taki serial

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym "Breslau" bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza – mówi Magdalena Cieślak, Dyrektor Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.