"Nieobliczalna". O czym będzie film?

W filmie, jak informuje producent, "śledzimy zawiłe losy siedmiorga bohaterów próbujących uwolnić się od własnych życiowych klatek. Wątek obyczajowy łączy się z wątkiem kryminalnym, w którym od pierwszej sceny widzowie zadają sobie pytanie nie tylko kto i dlaczego zabił, ale przede wszystkim kto zginął. Okazuje się, że każdy ma swoja prawdę… Prawdę, która jest bardziej przerażająca niż się początkowo wydaje".

W centrum wydarzeń znajdują się Martyna (Agnieszka Grochowska) i Wojciech (Paweł Małaszyński), tworzący pozornie szczęśliwy związek. Jednak to tylko fasada skrywająca okrutną prawdę. Jedyną osobą, która ją zna, jest ojciec Wojciecha – Stefan (Andrzej Seweryn).

Reklama

Z kolei Magdalena Cielecka wciela się w rolę przyjaciółki Martyny – Alicję, samotną matkę 20-letniego Daniela (Dawid Ptak), który spotyka się z Adeliną (Julia Wieniawa). Adelina, mimo bardzo młodego wieku jest zdana tylko na siebie opiekując się chorą matką (Magdalena Czerwińska), a Daniel jest jej nadzieją na lepsze życie.

"Nieobliczalna". Julia Wieniawa o swojej roli

Reklama

Adelina to nadzwyczaj dojrzała i poważna bohaterka. Z jednej strony pełna nadziei, a z drugiej trochę zawiedziona życiem. Cieszę się, że mogłam wcielić się w tak wielowymiarową postać – mówi Julia Wieniawa.

Imponująca jest jej wytrwałość i siła do walki z przeciwnościami losu – dodaje aktorka.

"Nieobliczalna". Kto stoi za filmem?

Za kamerą filmu stanął Piotr Trzaskalski ("Edi", "Mój rower"). Scenariusz adaptowany wyszedł spod pióra Krzysztofa Gurecznego ("Akademia Pana Kleksa") i Małgorzaty Sobieszczańskiej ("Anioł i pies"), którzy bazowali na powieści Magdy Stachuli z 2022 roku.

Trwa ładowanie wpisu