"Granice miłości" opowiadają historię pary Petra i Hany, która decyduje się na otwarcie swojego wieloletniego związku. Oboje szukają coraz silniejszych przeżyć z innymi partnerami, a intymne wyznania rejestrują na telefonie komórkowym. Początkowa euforia i przygody pełne adrenaliny zamieniają się w rollercoaster emocji i konkurs wzajemnego zadawania coraz mocniejszych ciosów.

Reklama

Otwarte związki

Film stawia istotne pytania dotyczące szczerości, komunikacji własnych potrzeb, wolności i otwartości w związkach.

Reklama

Nasz film zgłębia intymność pary, która za pomocą zwierzeń nakręcanych na wideo bada granice szczerości w otwartym związku. Ciekawi nas to, czego bohaterowie sobie nie mówią, co przemilczają, jakie tłumią w sobie emocje i kiedy w końcu pozwolą im się ujawnić. Sprawdzamy granice wzajemnej szczerości, ich sens, opowiadamy o tym, jak kruche jest zaufanie i tłumione uczucia, o tym, co się stanie w partnerskim związku, jeżeli przez dłuższy czas udajemy, zagłuszając w sobie mocne, negatywne emocje. O tym, czy możemy i czy powinniśmy być wobec siebie całkowicie szczerzy - mówi reżyser Tomasz Wiński.

Nagroda w Czechach

Światowa premiera "Granic miłości" odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, gdzie film Tomasza Wińskiego otrzymał prestiżową nagrodę międzynarodowego stowarzyszenia krytyków filmowych FIPRESCI.

W rolach głównych występują: Hana Vagnerová, Matyáš Řezníček, Eliška Křenková. Za scenariusz odpowiadają Kasha Jandáčková, Hana Vagnerová, Petra Hůlová, Tomasz Wiński.