Pierwszy sezon osiągał średnio ponad 5 milionów widzów tygodniowo i był drugim najczęściej streamowanym serialem w historii Showtime.

Reklama

O czym jest "Yellowjackets"?

Stworzony przez Ashley Lyle i Barta Nickersona ("Narcos"), "Yellowjackets" to saga o zespole utalentowanych licealistek, które (nie)szczęśliwie przeżyły katastrofę samolotu głęboko w odległej północnej dziczy. Serial jest kroniką przeistoczenia się grupy nastolatków, od skomplikowanej, ale dobrze funkcjonującej drużyny do dzikich klanów. Jednocześnie śledzi życie, które bohaterki próbują poskładać w całość prawie 25 lat później, udowadniając, że przeszłość nigdy nie jest naprawdę przeszłością, a to, co zaczęło się w dziczy, jest dalekie od zakończenia.

Reklama

Koniec pierwszego sezonu przyniósł więcej pytań niż odpowiedzi. Wątki zostały otwarte. Nikt nie wie, co tak naprawdę wydarzyło się w głuszy, w grupie ocalałych, których relacje stają się coraz bardziej toksyczne. Jak z odosobnienia wydostali się ci, którzy wydostać się mieli? Jak zginęli ci, którzy na zawsze pozostać mieli w ostępach lasów Ontario? Jakie niewytłumaczalne siły skrywają się w gąszczach otaczających skąpe lokum bohaterów?

Fabuła sezonu 2.

Drugi sezon zaczyna się dwa miesiące po tym, jak Shauna i Jackie pokłóciły się - z tragicznym skutkiem. W obliczu pogłębiającego się głodu i strachu, napięcie wśród Yellowjackets tylko rośnie. Surowe warunki zimy nasilają się z dnia na dzień, a psychika naszych ocalałych pogarsza się równie szybko. Zagrożone przez mrok dziczy i prześladujące wspomnienia, nasze byłe mistrzynie będą zmuszone do podjęcia skrajnie trudnych decyzji. W obliczu straszliwego wyzwania, jakim jest przetrwanie, prawdziwym koszmarem dla każdej okaże się odkrycie kim jest i co gotowa jest poświęcić, by przeżyć.

Reklama

Gwiazdorska obsada

W "Yellowjackets" występują nominowana do nagrody Emmy i Critics Choice Award Melanie Lynskey ("Castle Rock"), nominowana do Oscara i Emmy Juliette Lewis ("Camping"), nominowana do Emmy Christina Ricci ("Z: Początek wszystkiego") oraz Tawny Cypress ("Unforgettable").

Do obsady dołączyli również Lauren Ambrose ("Sześć stóp pod ziemią", "Służąca") i Simone Kessell ("Obi-Wan Kenobi") oraz Elijah Wood, który pojawi się gościnnie w jednym odcinku. W drugim sezonie wystąpią również Sophie Nélisse ("The Book Thief"), Jasmin Savoy Brown ("The Leftovers"), Sophie Thatcher ("Prospect"), Samantha Hanratty ("Shameless"), Courtney Eaton ("Mad Max: Fury Road"), Liv Hewson ("Santa Clarita Diet"), Steven Krueger ("The Originals"), Warren Kole ("Shades of Blue") i Kevin Alves.

Podczas premiery drugiego sezonu serial zanotował blisko 2 milionów widzów na wszystkich platformach.

W Polsce nowe odcinki serialu emitowane będą od 28 czerwca o godz. 21:00 na CANAL+ PREMIUM, a po emisji na antenie będą dostępne w CANAL+ online. Cały sezon 1 jest dostępny w CANAL+ online.