W Disney+ już są dostępne wszystkie cztery odcinki dokumentu "Ed Sheeran: Muzyka i cała reszta", opowiadającego o życiu światowej gwiazdy i zdobywcy nagród Grammy. Na fanów muzyki na platformie czekają również liczne dokumenty i zapiski koncertów innych czołowych artystów.

Reklama

"Ed Sheeran: Muzyka i cała reszta" to nowy serial oryginalny Disney+, w którym brytyjski piosenkarz po raz pierwszy otwiera drzwi do swojego życia prywatnego i szczerze opowiada o tematach, które inspirują go do tworzenia muzyki. To także okazja do obejrzenia wcześniej niepublikowanych osobistych archiwów i występów. Produkcja ujawnia bardziej osobistą stronę brytyjskiego piosenkarza, a także to, jak życiowe doświadczenia ukształtowały go jako artystę. W każdym z czterech odcinków serialu Sheeran zmierzy się z tematami i emocjami, które są dobrze znane większości ludzi. W serialu można również zobaczyć, jak powstawały przeboje artysty, które zdobywały szczyty list przebojów.

Inne muzyczne produkcje

W Disney+ na fanów muzyki czeka więcej porywających produkcji – między innymi "Miley Cyrus - Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)". W materiale, oprócz muzycznych występów światowej gwiazdy, pojawią się również ekskluzywne wywiady, które odbyły się w słynnym domu w Los Angeles, gdzie kiedyś mieszkał Frank Sinatra. To właśnie w tym budynku Miley Cyrus nakręciła oficjalny teledysk do utworu "Flowers".

Kolejny dokument to produkcja upamiętniająca dziewięć dekad działalności Abbey Road Studios, najsłynniejszego i najdłużej funkcjonującego studia nagraniowego na świecie. W filmie "Gdyby ściany mogły śpiewać" widzowie znajdą wypowiedzi artystów, producentów, kompozytorów, realizatorów dźwięku i obsługi studia, którzy opowiadają o tym, jak odnaleźli swój muzyczny język i stworzyli społeczność.

"Bono&The Edge: A Sort of Homecoming z Dave'em Lettermanem" to idealna propozycja nie tylko dla miłośników grupy U2. Dokument przedstawia wyjątkowe nagrania i wywiady, w których muzycy rozmawiają o procesie tworzenia piosenek i o tym, co było inspiracją ich największych hitów. To jednocześnie historia o jednej z najbardziej niesamowitych przyjaźni w historii rock and rolla.

Reklama

Kolejne propozycje do sprawdzenia mają nieco bardziej koncertową wersję. Pierwszy tytuł to "Elton John: Koncert na żywo z Dodger Stadium". Jest to zapisek występu muzycznej ikony podczas jego ostatniego występu w Ameryce Północnej na Dodger Stadium. Na scenie pojawiły się także zdobywczynie nagrody GRAMMY - Dua Lipa, Kiki Dee i Brandi Carlile, które oddały hołd muzykowi i jego artystycznemu dorobkowi. Drugi tytuł należy do Billie Eilish, która w Disney+ pojawia się z koncertem "Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles". Na legendarnej scenie Hollywood Bowl artystka zaprezentowała w intymnej aranżacji wszystkie utwory ze swojego najnowszego albumu "Happier Than Ever".

Nie tylko klasyki

W różnorodnej bibliotece Disney+ znalazły się również produkcje dla słuchaczy k-popu czy hip-hopu. "Hip Hop Uncovered" to sześcioodcinkowy serial dokumentalny, który opowiada 40-letnią historię tego gatunku oraz zgłębia paradoks jego amerykańskiej kryminalizacji i fascynacji kulturą ulicy, która go stworzyła i nadal w nim istnieje. Zamiast opowiadać historię hip-hopu odgórnie, "Hip Hop Uncovered" traktuje ją od dołu, pokazując przemilczaną dotąd historię o tym, w jaki sposób amerykańska ulica pomogła przekształcić kulturę hip-hopu będącą wyrazem buntu i walki o przetrwanie w jeden z głównych gatunków muzycznych.

Fanów k-popu szczególnie zainteresuje dokument "j-hope IN THE BOX" o jednym z członków najpopularniejszej koreańskiej grupy muzycznej, BTS. Dokument pozwala bliżej poznać J-Hope'a, który jako pierwszy koreański muzyk wystąpił na głównej scenie największego na świecie festiwalu muzycznego Lollapalooza w Chicago.

Pozostając przy k-popie, warto wspomnieć o koncercie "BTS w LA: Zapraszamy na scenę". Jest to nagranie występu na SoFi Stadium w Los Angeles, gdzie artyści wykonali m.in. takie utwory jak "On" czy "Permission to Dance", na które czekała rzesza fanów.