Opowieści w drugim sezonie będą dalej eksplorować różnorodne aspekty odległej galaktyki, zapewniając oryginalne spojrzenie na ten świat. Produkcja "Gwiezdne wojny: Wizje" niezmiennie będzie poszerzać ramy opowieści o "Gwiezdnych wojnach", wykorzystując najbardziej urzekające style animacji z różnych krajów i kultur. Wśród zaproszonych studiów znalazły się: El Guiri z Hiszpanii, Cartoon Saloon z Irlandii, Punkrobot z Chile, Aardman z Wielkiej Brytanii, Studio Mir z Korei Południowej, Studio La Cachette z Francji, 88 Pictures z Indii, D'ART Shtajio z Japonii oraz Triggerfish z Republiki Południowej Afryki.

Reklama

Polka wśród reżyserek

W serialu znalazł się również polski akcent. W gronie twórców znalazła się Polka, Magdalena Osińska, która wyreżyserowała jeden z odcinków – "Jestem twoją matką" – zrealizowany z ramienia brytyjskiego studia Aardman. Film przedstawia historię młodej pilotki, Anni, która wstydzi się swojej nadopiekuńczej mamy. Dziewczyna staje przed wyzwaniem wzięcia razem z nią udziału w szalonym rodzinnym wyścigu w akademii. Rodzina będzie musiała zmierzyć się z żywiołami, ich starym statkiem, innymi zawodnikami, ale także z sobą samą.

Twórcy pozostałych odcinków

Producentami wykonawczymi serialu są nominowani do nagrody Emmy Josh Rimes, James Waugh i Jacqui Lopez. Twórcami pozostałych ośmiu odcinków są:

- Rodrigo Blaas - Hiszpania
- Paul Young - Irlandia
- Gabriel Osorio - Chile
- Hyeong-Geun Park – Korea Południowa
- Julien Chheng - Francja
- Milind Shinde - Indie
- LeAndre Thomas – Japonia
- Nadia Darries and Daniel Clarke – Republika Południowej Afryki.