Dory, Nemo i słynna reszta… 10 najlepszych animacji ze studia Pixar
1 Gang koników polnych nęka mrowisko. Jeden z jego mieszkańców – dzielny Flik – wyrusza na poszukiwanie pomocy... Film Johna Lassetera z 1998 roku został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez młodą widownię, ale i krytyków (w serwisie Rotten Tomatoes uzyskał aż 92% pozytywnych ocen).
HBO
2 Największy amerykański hit kinowy 1995 roku. Zrealizowana wyłącznie z pomocą komputera opowieść o zabawkach z dziecięcego pokoju, która stała się przełomem w produkcji filmowej, porównywanym z pojawienie się kina dźwiękowego (1927) i urodzinami Myszki Miki (1928).
Media
3 Dziesiąty film wyprodukowany przez Pixara, a na pierwszym planie zgryźliwy, osiemdziesięcioletni tetryk i 8-letni harcerz grubasek zagubieni w południowoamerykańskiej puszczy. Prawdziwy "Odlot"!
Media
4 Trzecia część słynnej trylogii, zrealizowana po jedenastoletniej przerwie i kolejny wielki sukces Pixara. Również artystyczny, bowiem "Toy Story 3" zebrało nie tylko świetne recenzje i Złotego Globa, ale znalazło się też w ekskluzywnym gronie obrazów nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu. A to kreskówkom dla dzieci nie zdarza się często.
Media
5 Uhonorowana Oscarem dla najlepszego filmu animowanego wzruszająca historia pary pomarańczowych rybek błazenków – uwięzionego w akwarium pewnego dentysty, synka imieniem Nemo i śpieszącego mu na pomoc ojca...
Media
6 Co ma zrobić superbohater na emeryturze? Osiąść z rodziną na przedmieściu i zająć się uprawą ogródka? Długo tego nie wytrzyma, jak nie wytrzymał Pan Iniemamocny, który na pierwszy telefon ruszył znów ratować świat przed szalonym konstruktorem. I jeszcze wciągnął w to całą familię!
YouTube
7 Ratatuj, pardon, ratuj się kto może! Szczur z paryskich kanałów wkracza do... paryskich restauracji. Niewiarygodne, a jednak łapy, pardon, palce lizać!
YouTube
8 Złamana ręka Chudego daje początek serii przygód sympatycznych zabawek w sequelu animowanego hitu, który John Lasseter nakręcił w 1999 roku.
YouTube
9 Historia miłości małego robota do sondy imieniem Ewa na tle wymarłego miasta rodem z “Mad Maksa”. Niezgrabny i nieładny Wysypiskowy Automat Likwidująco-Lewarujący w nagrodzonej Oscarem animacji pucuje, kocha i udowadnia, że śmieciarki też mają serca. A Pixar, że można połączyć ducha klasycznej bajki z technicznym rozmachem i inteligentną grą klasycznymi filmowymi kliszami.
Media
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję