Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Smarzowski w Gdyni o "Wołyniu": Trzeba opowiedzieć o ludobójstwie na Kresach

16 września 2015, 08:51
Zdjęcia do "Wołynia" dobiegły już końca i z tej okazji odbyła się w Gdyni konferencja twórców jednej z najbardziej oczekiwanych polskich produkcji ostatnich lat. Akcja filmu Wojciecha Smarzowskiego rozgrywa się w czasie II wojny światowej w małej wiosce położonej w południowo-wschodniej części Wołynia. Główną bohaterką opowieści jest zaś 17-letnia Zosia, która zakochuje się w ukraińskim chłopcu. Ojciec chce ją jednak wydać ją za mąż za bogatego Polaka, wdowca z dwójką dzieci.
Zdjęcia do "Wołynia" dobiegły już końca i z tej okazji odbyła się w Gdyni konferencja twórców jednej z najbardziej oczekiwanych polskich produkcji ostatnich lat. Akcja filmu Wojciecha Smarzowskiego rozgrywa się w czasie II wojny światowej w małej wiosce położonej w południowo-wschodniej części Wołynia. Główną bohaterką opowieści jest zaś 17-letnia Zosia, która zakochuje się w ukraińskim chłopcu. Ojciec chce ją jednak wydać ją za mąż za bogatego Polaka, wdowca z dwójką dzieci. / PAP / Piotr Wittman
"Wołyń" to film o trudnej polskiej historii – mówił Wojciech Smarzowski na konferencji poświęconej jego nowemu obrazowi w ramach 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama