Bartłomiej Topa wciela się w postać Chudego, aktora, który wystawia sztukę Thomasa Bernharda pod tytułem „Komediant”. Razem z trupą teatralną pokazuje spektakl niedaleko granicy z Białorusią. W końcu docierają w okolice jego rodzinnej wsi. W domu, gdzie leży umierająca matka bohatera, jest też Andrzejek, upośledzony mężczyzna, w którym Chudy rozpoznaje swojego sobowtóra. Próba rozwiązania zagadki, kim jest ten tajemniczy człowiek, staje się jego obsesją, a w konsekwencji prowadzi do zaskakującego finału.

Reklama

Obok świetnego Bartłomieja Topy w obsadzie zobaczymy Andrzeja Szeremetę, Sandrę Korzeniak, Ewę Dałkowską, Zygmunta Malanowicza i Martę Ziębę. Zdjęcia do filmu zrealizował Wojciech Staroń (laureat m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale 2011 za film „Nagroda”). Autorem muzyki jest światowej sławy kompozytor Paweł Szymański.

Reżyserem filmu jest Piotr Subbotko.

Tytuł był pokazywany m.in. w głównym konkursie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, New Filmmakers Competition podczas 42. Sao Paulo International Film Festival w Brazylii i 17. Pune International Film Festival w Indiach.