Wraz z ekipą producencką zbieramy pieniądze na film o pedofilii w polskim kościele bo tylko w ten sposób może powstać prawdziwy, wolny od cenzury i nacisków dokument na ten temat. – napisał na portalu Patronite Tomasz Sekielski, dziennikarz, który – jak twierdzi – pragnie przełamać temat tabu.

Reklama

W filmie, który towarzyszy akcji Sekielski przedstawia się jako człowiek, który zajmuje się tematami, które chroni zmowa milczenia. I mówi, że filmu dokumentalnego o pedofili w polskim kościele nie chce sfinansować żadna telewizja, co pokazuje jasno, że ma to być temat tabu.

Opowiadając w wp.pl o przykładach, Tomasz Sekielski mówił „Znam historię chłopaka, który jako ministrant był gwałcony przez księdza od dwunastego roku życia”, a także „Bohaterką innej historii, która mrozi krew w żyłach, jest kobieta zgwałcona brutalnie przez księdza, gdy miała siedem lat. Nigdy nie usłyszała od niego “przepraszam”.

Jak na razie Sekielski w patronite zebrał ponad 11 tysięcy (stan na 23 lutego) z 100 tysięcy, które postawił sobie za cel. Dziennikarz wspominał, że by zrealizować w całości projekt będzie potrzebował około 400 tysięcy złotych.