Ta przemiana robi wrażenie. Andrzej Seweryn wciela się w genialnego malarza Zdzisława Beksińskiego. Dawid Ogrodnik podjął się zadania sportretowania jego syna Tomasza, cenionego dziennikarza muzycznego i tłumacza. Obok znakomitego aktorskiego duetu w obsadzie "Ostatniej Rodziny" znaleźli się również Aleksandra Konieczna, która zagra żonę Zdzisława – Zofię Beksińską oraz Andrzej Chyra jako marszand Piotr Dmochowski.

Reklama
Kino Świat / Hubert Komerski

Akcja filmu rozgrywać się będzie na przestrzeni 28 lat. Fabuła skupi się na warszawskim okresie życia słynnego artysty oraz jego relacjach z synem. Rozpoczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Scenariusz "Ostatniej Rodziny" napisał Robert Bolesto. Za zdjęcia do filmu odpowiada Kacper Fertacz ("Hardkor Disko"), zaś scenografią zajęła się Jagna Janicka ("Hiszpanka", "Pod Mocnym Aniołem"). Do kin dzieło w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy nagradzanego na całym świecie dokumentu "Deep Love", trafi w 2016 roku.

Reklama