Obraz o twórcach przeboju "Fuck tha Police", który wyreżyserował F. Gary Gray, ponownie okazał się lepszy od piątej części przygód agenta Ethana Hunta (Tom Cruise) – "Mission: Impossible – Rogue Nation", która zajmuje drugą pozycję notowania.

Reklama

W roli głównej w "Straight Outta Compton" pojawia się syn Ice'a Cube'a, O'Shea Jackson Jr., który wciela się właśnie w swojego tatę. Ponadto występują Neil Brown Jr. jako DJ Yella, Aldis Hodge jako MC Ren, Corey Hawkins jako Dr. Dre i Jason Mitchell jako Eazy-E.

Podium zamyka pierwsza nowość – "Sinister 2". Produkcja jest sequelem horroru z 2012 roku. Obraz rozwija temat z pierwszej części, podnosząc poziom strachu. Bohaterem jest szeryf So'So kontynuujący śledztwo w sprawie serii makabrycznych morderstw, które doprowadziły do śmierci jego przyjaciela. Dochodzenie prowadzi go do położonego na odludziu domku zamieszkałego przez Courtney Collins (Shannyn Sossamon), która wraz z synami Zackiem i Dylanem, ukrywa się tu przed agresywnym mężem. Courtney nie jest świadoma mrocznej tajemnicy, którą skrywa jej nowy dom. Wkrótce odkryją ją chłopcy, znajdując w piwnicy stare amatorskie filmy, których pierwsza projekcja obudzi duchy przeszłości i da nowy początek krwawej krucjacie zła. Poza Sossamon, w filmie grają James Ranson, Lea Coco, Robert Sloan oraz Dartanian Sloan. Obraz wyreżyserował twórca niskobudżetowego horroru "Citadel" Ciaran Foy. Dzieło zarobiło w pierwszy weekend 10 milionów dolarów.

Reklama

Oczko niżej, z ośmioma milionami na koncie zadebiutował "Hitman: Agent 47". Obraz opowiada o zabójcy stworzonym dzięki manipulacjom genetycznym. Musi on stawić czoła korporacji, która chce odkryć jego przeszłość i stworzyć armię superzabójców. W roli głównej występuje Rupert Friend. W produkcji grają również Hannah Ware, Thomas Kretschmann, Zachary Quinto i Ciarán Hinds. Aleksander Bach wyreżyserował film na podstawie scenariusza, który napisali Kyle Ward, Skip Woods i Michael Finch.

Trzecia i ostatnia nowość top 10 zestawienia to "American Ultra", który przyniósł 5,5 miliona dolarów zysku, zapewniając sobie 6. lokatę. Jesse Eisenberg wciela się w Mike'a, pozbawionego motywacji i lubiącego sobie popalić zioło chłopaka. Mike mieszka w małej, spokojnej mieścinie ze swoją dziewczyną Phoebe (Kristen Stewart). Niespodziewanie okazuje się, że jest uśpionym, świetnie wyszkolonym agentem. W obsadzie znaleźli się także John Leguizamo, Walton Goggins, Connie Britton, Bill Pullman, Topher Grace i Tony Hale. Autorem scenariusza jest Max Landis. Za kamerą stanął Nima Nourizadeh.

Poniżej zestawienie top 10 amerykańskiego box office ostatniego weekendu:
1. "Straight Outta Compton" – 26,7 miliona dolarów
2. "Mission: Impossible – Rogue Nation" – 11,7 miliona dolarów
3. "Sinister 2" – 10,6 miliona dolarów
4. "Hitman: Agent 47" – 8,2 miliona dolarów
5. "Kryptonim U.N.C.L.E." – 7,4 miliona dolarów
6. "American Ultra" – 5,5 miliona dolarów
7. "Dar" – 4,3 miliona dolarów
8. "Ant-Man" – 4 miliony dolarów
9. "Minionki" – 3,7 miliona dolarów
10. "Fantastyczna czwórka" – 3,65 milionów dolarów