Pierwszą pozycję w zestawieniu zajął ubiegłotygodniowy debiutant – "War Room". Pomimo niezbyt pochlebnych recenzji film zarobił w weekend 9,3 miliona dolarów.

Reklama

Najwyższa nowość tego weekendu to "A Walk in the Woods" z Robertem Redfordem i Nickiem Nolte w rolach głównych. Dzieło powstało na podstawie powieści Billa Brysona z 1998 roku. Książka stanowi zbiór zapisków znanego w Stanach Zjednoczonych felietonisty i podróżnika, który wyruszył w wędrówkę szlakiem po Appalachach w towarzystwie przyjaciela, Stephena Katza. W obsadzie znaleźli się również Emma Thompson, Nick Offerman, Mary Steenburgen i Kristen Schaal. Film zarobił 8,4 miliona dolarów.

"Transporter: Nowa moc" zameldował się na piątej pozycji z dochodem 7,1 miliona dolarów. W rolę najlepszego kuriera samochodowego świata tym razem wcieli się Ed Skrein. Bohater otrzymuje nowe zlecenie. Wynajęty przez piękną Annę (Loan Chabanol) i jej trzy seksowne towarzyszki, szybko odkrywa, że stał się marionetką w rękach przebiegłej femme fatale. Jego ojciec (Ray Stevenson) zostaje porwany przez groźnego rosyjskiego gangstera, który daje uprowadzonemu 12 godzin życia. Mistrz kierownicy rusza z piskiem opon z misją ratunkową. W najeżonej niebezpieczeństwami eskapadzie po drogach malowniczej Francuskiej Riwiery nie zatrzyma go żaden człowiek, ani żadna z zasad transportera. W obsadzie znaleźli się również Anatole Taubman, Lenn Kudrjawizki i Radivoje Bukvic.

Ostatnia nowość tego tygodnia to meksykańska animacja "Un gallo con muchos huevos". Bohaterem opowieści jest tytułowy kogut o imieniu Toto, który musi bronić swojej rodziny przed farmerem. Film zarobił 3,4 miliona dolarów.

Oto zestawienie top 10 amerykańskiego box office ostatniego weekendu:
1. "War Room" – 9,35 milionów dolarów
2. "Straight Outta Compton" – 8,8 miliona dolarów
3. "A Walk in the Woods" – 8,4 miliona dolarów
4. "Mission: Impossible – Rogue Nation" – 7,1 miliona dolarów
5. "Transporter: Nowa moc" – 7,1 miliona dolarów
6. "No Escape" – 5,4 miliona dolarów
7. "Kryptonim U.N.C.L.E." – 3,4 miliona dolarów
8. "Un gallo con muchos huevos" – 3,4 miliona dolarów
9. "Sinister 2" – 4,6 miliona dolarów
10. "W głowie się nie mieści" – 3,1 miliona dolarów