"Więzień labiryntu" powstał w oparciu o pierwszą część literackiej trylogii science-fiction autorstwa Jamesa Dashnera. Bohaterem książki jest Thomas (Dylan O'Brien) – chłopak, który pewnego dnia budzi się w windzie. Oprócz własnego nazwiska nie pamięta nic. Gdy drzwi windy się otwierają, Thomas wychodzi na Polanę – otwartą przestrzeń otoczoną kamiennymi ścianami. Na Polanie czeka na niego kilkudziesięciu innych chłopców, którzy od około dwóch lat żyją z własnych upraw i próbują wydostać się labiryntem, do którego drzwi otwierają się każdego ranka. Co miesiąc windą dostarczany jest kolejny chłopiec, jednak pewnego dnia pojawia się w niej pierwsza dziewczyna, która przekazuje grupie zaskakującą wiadomość. Film zarobił w weekend 32,5 miliona dolarów.

Reklama

Druga nowość tego tygodnia to "Krocząc wśród cieni" z Liamem Neesonem w roli głównej. Głównym bohaterem opowieści jest prywatny detektyw Matt Scudder (Neeson), były gliniarz, który zmaga się z demonami alkoholizmu i swojej przeszłości. Mężczyzna zostaje wynajęty do odnalezienia porwanej żony narkotykowego króla. Działając na granicy prawa trafia na trop innych porwań i morderstw. Za podstawę scenariusza autorstwa Scotta Franka posłużyła powieść "A Walk Among the Tombstones" pióra Lawrence'a Blocka. Poza Neesonem w filmie grają: Dan Stevens i David Harbour. Obraz zarobił w trzy dni 13,1 miliona dolarów, co pozwoliło zająć pozycję tuż za podium.

Trzecia i ostania nowość to komediodramat "Powiedzmy sobie wszystko". Film jest adaptacją powieści Jonathana Troppera. Bohaterem jest dorosły mężczyzna (Jason Bateman), który musi spełnić życzenie swojego zmarłego ojca i po jego pogrzebie spędzić tydzień w rodzinnym domu, wraz ze swoją dysfunkcyjną rodziną. W obsadzie obrazu znaleźli się także Tina Fey, Adam Driver, Corey Stoll, Jane Fonda, Rose Byrne, Kathryn Hahn, Connie Britton, Timothy Olyphant, Debra Monk oraz Abigail Spencer. Film trafił na trzecią pozycję z dorobkiem 11,9 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1."Więzień labiryntu" – 32,5 miliona dolarów
2. "Krocząc wśród cieni" – 13,1 miliona dolarów
3. "Powiedzmy sobie wszystko" – 11,9 miliona dolarów
4. "No Good Deed" – 10,2 miliona dolarów
5. "Dolphin Tale 2" – 9 milionów dolarów
6. "Strażnicy galaktyki" – 5,2 miliona dolarów
7. "Udając gliniarzy" – 2,7 miliona dolarów
8. "Wojownicze żółwie ninja" – 2,6 miliona dolarów
9. "Brudny szmal" – 2 miliony dolarów
10. "Zostań, jeśli kochasz" – 1,8 miliona dolarów