Głównymi bohaterami "Końca zmiany" są dwaj gliniarze z Los Angeles, którzy przekraczają swoje uprawnienia, gdy postanawiają zająć się sprawą narkotykowego kartelu. Nim się zorientują, staną się celem ataku. W rolach głównych wystąpili Jake Gyllenhaal i Michael Pena. "House at the End of the Street" to z kolei thriller z Jennifer Lawrence.

Reklama

Oczko niżej znalazł się dramat "Trouble with the Curve", w którym występują Clint Eastwood, Amy Adams, John Goodman i Justin Timberlake. Dzieło Roberta Lorenza opowiada historię starzejącego się, stopniowo tracącego wzrok łowcy sportowych talentów, który postanawia wyruszyć w ostatnią podróż do Atlanty wraz ze swoją córką. Film przyniósł 12,7 miliona dolarów zysku.

Ostatnia nowość to superprodukcja "Dredd 3D". Akcja obrazu Pete'a Travisa rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której prawo egzekwują sędziowie. Sami ścigają przestępców, wydają wyroki i wymierzają kary, dlatego budzą lęk i nienawiść w przestępczym świecie. W największej światowej metropolii Mega City One za szczególnie bezwzględnego wobec bandytów uchodzi sędzia Dredd. Na konta twórców po pierwszym weekendzie w USA wpłynęło 6,3 miliona dolarów.

1. "Koniec zmiany" – 13 milionów dolarów
2. "House at the End of the Street " – 13 milionów dolarów
3. "Trouble with the Curve " – 12,7 miliona dolarów
4. "Gdzie jest Nemot (2003)" – 9,45 miliona dolarów
5. "Resident Evil: Retrybucja" – 6,7 miliona dolarów
6. "Dredd 3D" – 6,3 miliona dolarów
7. "The Master" 5 milionów dolarów 8. "Kronika opętania" – 2,36 miliona dolarów
9. "Gangster " – 2,32 miliona dolarów
10. "ParaNorman" – 2,3 miliona dolarów