Wszystko zaczęło się od konferencji prasowej prezentującej oficjalną selekcję filmów, które wezmą udział w tegorocznym konkursie. Dyrektor filmowej imprezy, Gilles Jacob, nie potwierdził wówczas, ale też nie zaprzeczył, że w jury może pojawić się Jean-Paul Gaultier. W czwartek informacje potwierdziły media modowe.

Reklama

W tym roku na czele jury stoi włoski filmowiec Nanni Moretti, który w 2001 roku otrzymał w Cannes Złotą Palmę za obraz "Pokój syna". To on wybrał kolejnych cztery jurorów i cztery jurorki. Poza Gautier, w jury zasiądzie także aktor Ewan McGregor, aktorki: Diane Kruger, Emmanuelle Devos i Hiam Abbas oraz reżyserzy: Alexander Payne, Raoul Peck i Andrea Arnold.

Jean Paul Gautier, jeden z najbardziej kontrowersyjnych twórców mody, ma na temat filmu sporo do powiedzenia. W jego pracowni powstawało bowiem bardzo wiele filmowych kostiumów. Najbardziej znane to stroje z "Piątego elementu" Luca Bessona.

W Cannes nie zabraknie w tym roku ikon stylu. Swoje filmy promować będą Nicole Kidman, Kristen Dunst, Kristen Stewart, Jessica Chastain i Mia Wasikowska. Festiwal rusza 16 maja i potrwa do 27 maja.