"Down in Darkness" to adaptacja psychologiczno-obyczajowej powieści Williama Styrona, uznawanej za jedno z najwybitniejszych osiągnięć powojennej prozy amerykańskiej. Jej tematem jest problem rodziny i jej tragiczne dzieje.

Reklama

Kristen Stewart dostała rolę głównej bohaterki Peyton. Poznajemy ją w dniu jej pogrzebu. To młoda dziewczyna, szukająca rozpaczliwie zrozumienia i miłości, zagubiona w świecie słów pozbawionych znaczenia, egoizmu i przemożnych instynktów. Szamocze się bezsilnie i boryka z siłami w niej ukrytymi, których nie może opanować. Jest skazana na samotność i tragiczny los.

Konkurentką Kristen Stewart do tej roli była Jennifer Lawrence, gwiazda takich filmów, jak m.in. "X-men", czy "Igrzyska śmierci".

Film wyreżyseruje Scott Cooper.

Kristen Stewart ma 22 lata i dotychczas wystąpiła w takich filmach, jak "Azyl", "Undertow" oraz tegorocznej amerykańskiej produkcji "Królewna Śnieżka i łowca". Grała m.in. z Jodie Foster, Meg Ryan, Robertem de Niro oraz Brucem Willisem. Największą sławę przyniósł jej udział w ekranizacji czwartej części sagi "Zmierzch", gdzie wystąpiła u boku Roberta Pattinsona.