"Obława" będzie "z jednej strony partyzancką balladą, pokazującą prawdziwą twarz okupacji, z drugiej – wstrząsającym wojennym thrillerem" – zapowiedział rzecznik filmu, Grzegorz Wojtowicz.

Reklama

Głównym bohaterem będzie kapral Wydra, żołnierz partyzanckiego oddziału, który zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością. W rolę kaprala wcieli się Marcin Dorociński. Nowy film ze swoim udziałem aktor nazywa "niezwykłą historią o sile i słabości charakteru zwykłych ludzi".

W obsadzie są też Maciej Stuhr (jako konfident Kondolewicz), Sonia Bohosiewicz (w roli żony Kondolewicza), Weronika Rosati (jako sanitariuszka Pestka) i Andrzej Zieliński (jako porucznik Mak). Bohaterowie będą "splątani ze sobą siatką zależności", a gra pozorów pomiędzy nimi odsłoni kolejne piętra intrygi, aż do zaskakującego finału.

Media

Marcin Krzyształowicz realizuje ten film na podstawie własnego scenariusza. ">>Obława<< to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga" – tłumaczy scenarzysta i reżyser.

Zdjęcia do "Obławy", autorstwa operatora Arkadiusza Tomiaka, potrwają do 20 stycznia. Będą kręcone w miejscowościach Rytro k. Nowego Sącza i Słomniki k. Krakowa. Premierę kinową filmu zaplanowano na jesień 2012 roku.