Pozornie trudno o mniej dobraną parę niż Emma i Dexter. Ona - niepoprawna idealistka i marzycielka, brak jej siły przebicia. On - pewny siebie przystojniak i prawdziwy król życia.

Reklama

Ona na wszystko musi ciężko zapracować. On od razu dostaje to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu. Spotykają się w dniu rozdania dyplomów i spędzają ze sobą noc, która okaże się naprawdę inna niż wszystkie.

Przez najbliższe 20 lat widują się zawsze 15 lipca, by rozmawiać o swoich związkach, sukcesach, niespełnionych marzeniach i rozczarowaniach. Spotykają się w różnych momentach życia, by uświadomić sobie, że to, czego tak rozpaczliwie szukają jest bliżej, niż myśleli.

Adaptacja światowego bestsellera Davida Nichollsa to opowieść o bratnich duszach, wielkiej przyjaźni i krętych drogach prowadzących do miłości.

"Jeden dzień" to filmowy romans w reżyserii Lone Scherfig. Na ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się muzyczne hity w wykonaniu Robbiego Williamsa, Tears for Fears, Elvisa Costello, Tricky'ego i Fatboy Slima.

"Jeden dzień" w kinach od 11 listopada.