Reklama
Warszawa
Reklama

"Piotruś. Wyprawa do Nibylandii": Żywot wiecznego chłopca [ZDJĘCIA]

24 października 2015, 10:45
Autor "Piotrusia Pana" J.M. Barrie dorosnąć musiał, jego literackie dziecko już nie. Sięgając po pasującą tutaj jak ulał literacką paralelę, można by z pewną dozą taniego dramatyzmu rzec, że doczekał się prawdziwego syna niczym Gepetto. Nie miał potomka, to go sobie napisał. I zostawił światu.
Autor "Piotrusia Pana" J.M. Barrie dorosnąć musiał, jego literackie dziecko już nie. Sięgając po pasującą tutaj jak ulał literacką paralelę, można by z pewną dozą taniego dramatyzmu rzec, że doczekał się prawdziwego syna niczym Gepetto. Nie miał potomka, to go sobie napisał. I zostawił światu. / Warner Bros
Piotruś Pan od ponad stu lat inspiruje pisarzy, filmowców i twórców komiksów. Z różnym skutkiem – pisze Bartosz Czartoryski, gdy na ekrany wchodzi najnowsza opowieść o małym bohaterze J.M. Barriego – "Piotruś. Wyprawa do Nibylandii".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
nowy Piotruś Pan Piotruś Pan zdjęcia Piotruś. Wyprawa do Nibylandii J.M. Barrie Joe Wright

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama