Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"Karbala", największa polska bitwa od czasów II wojny światowej na ekranie [ZDJĘCIA]

26 lipca 2014, 13:00
To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walki
To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walki / Media / Palka Robert
"Karbala" będzie filmową opowieścią o mało znanej, wielkiej bitwie Polaków stoczonej z Al-Kaidą w Iraku w 2004 roku. W rolach głównych czołówka rodzimych aktorów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Krzysztof Łukaszewicz Antoni Królikowski Karbala bartlomiej topa Leszek Lichota

Powiązane

Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • pkp
  2014-07-31 11:12
  A kiedy powstanie film o BITWIE pod HODOWEM. Termopile to małe piwo w porównaniu do utajnionej przek komunistyczną historiografię bitwę Zamiast tego serwuje sie nam film o Jedwabnem w ramach pedagogiki wstydu poniewaz Polacy nie znają swojej historii. Ostatnio pojawiłą się nawet artykuł wybielający Judenrat (czy coś się szykuje?)
  0
  zgłoś
 • Karol
  2014-07-27 22:25
  Ten reżyser zrobił już dwa filmy wg własnego scenariusza Lincz - budżet 3,5 mln zł - widzów ok 45 tyś - zysk ok 350 tyś zł i Żywie Biełaruś - budżet 6 mln zł - widzów 5400 zysk 0k 45 tysięcy !!! Czyli reżyser Łukaszewicz za 10 mln złotych dostarczył rozrywki ok 50 tysiącom widzów. W Hollywood nikt więcej nie dałby u nawet nakręcić zdjęć z pogrzebu. Ale u nas kręci trzeci swój film także wg własnego scenariusza. Łączy to jedno - producent Niderhaus i WFDiF. Tu już w ogóle nie chodzi o żadne kino. Tu chodzi tylko o PRZEMIAŁ KASY. JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI PUBLICZNEJ KASY. Oczywiście w PISF wszystko na papierze się zgadza. A powinien być KRYMINAŁ. Ch.. dupa i kamieni kupa.
  0
  zgłoś
 • Karolina
  2014-07-27 08:21
  Po jaka cholere oni robia takie filmy? Kto daje na to pieniadze? Czy ktos rzadzi w tym panstwie? Czy ktos sie troszczy o nasze bezpieczenstwo , czy tylko o gaze dla Krolikowskiego genetycznie "uzdolnionego" synka?
  2
  zgłoś
 • gość
  2014-07-27 03:51
  Przypuszczam, że Al Kaida przyjmie ten film z zaciekawieniem.
  0
  zgłoś
 • pytajnik
  2014-07-26 22:40
  Szkoda , że nie powstanie film o działaniach Formozy i Gromu w pierwszych tygodniach inwazji na Irak. Byłoby co pokazać, a dzisiaj nawet nie chcą powiedzieć?
  Zapytajcie głównodowodzącego w Iraku polskimi siłami specjalnymi?
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama