Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"Karbala" hołdem dla polskich żołnierzy. Politycy i VIP-y na uroczystej premierze [ZDJĘCIA]

9 września 2015, 14:00
Ten film to hołd, podziękowanie dla polskich żołnierzy - mówił podczas uroczystej premiery "Karbali" wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem twórcy znakomicie poradzili sobie z filmem wojennym pokazując realia irackie i służbę naszych żołnierzy. Minister uważa, że ci, którzy tam służyli mają powód do satysfakcji z tego, że sprawdzili się jako żołnierze, a także z powodu, że ich rodziny i opinia publiczna pozna tę ciekawą i dramatyczną historię.
Ten film to hołd, podziękowanie dla polskich żołnierzy - mówił podczas uroczystej premiery "Karbali" wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem twórcy znakomicie poradzili sobie z filmem wojennym pokazując realia irackie i służbę naszych żołnierzy. Minister uważa, że ci, którzy tam służyli mają powód do satysfakcji z tego, że sprawdzili się jako żołnierze, a także z powodu, że ich rodziny i opinia publiczna pozna tę ciekawą i dramatyczną historię. / PAP / Jacek Turczyk
"Karbala" to ważny film dla polskich weteranów – mówi wicepremier i minister obrony Tomasz Siemoniak. W Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta premiera mocno oczekiwanego filmu Krzysztofa Łukaszewicza.
Reklama
Reklama
Tematy:
premiera zdjęcia Antoni Królikowski szef MON Tomasz Siemoniak Karbala Krzysztof Łukaszewicz lukasz simlat bartlomiej topa Małgorzata Omilanowska małgorzata kidawa-błońska

Powiązane

Reklama

Komentarze(6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • kamil.filipkowiak
  2015-09-10 11:41:19
  Bardzo się cieszę na ten film. Właśnie takie wartości powinniśmy wpajać młodym ludziom, młodzieży. Czuję że takie wartości jak bohaterstwo, oddanie i praca zespołowa w tym świecie indywidualistów schodzą na drugi plan. Tym bardziej czekam na wejście Karbali do kin.
  0
 • Laluś
  2015-09-12 00:06:47
  Film widziałem, chyba najlepszy polski film o tematyce wojennej od kilku lat (nie Kajko i Kokosz jakw w Bitwie warszawskiej czy Ogniem i mieczem) - realnie zrobiony, scenografia na "6", czuło się jakby było w Karbali czy Hilly. Dobra pirotechnika i dobra gra aktorów, chociaż były drobne potknięcia. Również operator wykonał kawał dobrej roboty - ładne obrazki. Widać profesjonalną konsultację - nawet prowadzenie ognia do przeciwnika - krótkie serie, a nie amerykańska patatajnia na całego. Warto ogladnąć - polecam.
  0
 • Arek
  2015-09-10 17:06:18
  Karbala jest ważnym filmem dla nas wszystkich, to kawał współczesnej historii. Koniecznie idę!
  0
 • boomer
  2016-04-09 23:50:40
  Jakos ciekawe ale nikt do tej pory nie napisal, ze nasi zolnierze przezyli bo byli swietnymi profesjonalistami. Bielscy spadochroniarze przybyli z odsiecza tez byli swietni. Szkoda, ze ich akcji nie pokazano na ekranie . Film bardzo dobry-mila niepodzianka. Gratulacje dla calego zespolu filmowego na czele z konsultantem
  0
 • z Żaliboża
  2015-09-09 18:06:41
  Hołd za Karbalę! Wstyd za robienie laski USA!
  4
 • Lewak
  2015-09-09 17:44:45
  Ukłony w stronę żołnierzy za ich bohaterstwo ale wstyd dla Polski, że przyłączyliśmy się do tego haniebnego najazdu na kraj, który w żaden sposób nie skrzywdził naszych obywateli. Jest to jedna z ciemnych kart naszej historii.
  3
Reklama

Zobacz więcej

Reklama