Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Agata Kulesza - dziewczyna jak z żurnala dla ambitnych, ZDJĘCIA!

26 października 2013, 23:50
Patrząc na Agatę Kuleszę w filmie Pawlikowskiego, myślałem o Zbigniewie Cybulskim w "Szyfrach" Hasa oraz wspaniałej scenie z tamtego filmu, kiedy Maciej (Cybulski) tłumaczył ojcu, że nie rozumie tego, co oznacza "przyjąć nieprawdziwe życie za jedynie prawdziwe". – Żyję poniżej mojej rzeczywistej wartości – mówił nam wtedy Cybulski, trochę o bohaterze, trochę także o sobie. Kino stawało się życiem. Wanda w "Idze" mogłaby powtórzyć to samo. Przyjęła nieprawdziwe za konieczne. Przegrała
Patrząc na Agatę Kuleszę w filmie Pawlikowskiego, myślałem o Zbigniewie Cybulskim w "Szyfrach" Hasa oraz wspaniałej scenie z tamtego filmu, kiedy Maciej (Cybulski) tłumaczył ojcu, że nie rozumie tego, co oznacza "przyjąć nieprawdziwe życie za jedynie prawdziwe". – Żyję poniżej mojej rzeczywistej wartości – mówił nam wtedy Cybulski, trochę o bohaterze, trochę także o sobie. Kino stawało się życiem. Wanda w "Idze" mogłaby powtórzyć to samo. Przyjęła nieprawdziwe za konieczne. Przegrała / Media
Nagrodzona na festiwalu w Gdyni kreacja Agaty Kuleszy w roli stalinowskiej prokuratorki Wandy w "Idzie" Pawła Pawlikowskiego jest kolejnym spełnieniem aktorki. Jej sylwetkę prezentuje Łukasz Maciejewski.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
róża "Ida" Sala samobójców Agata Kulesza

Powiązane

Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • mkk
  2013-10-27 13:29
  To warsztatowo jest bardzo dobra aktorka.
  Szkoda tylko, że reżysery obsadzają ją sztampowo, po warunkach (których wszak ie ma olśniewających). Grywa więc nieładne kobiety z problemami.

  Hej, reżysery! Przyjrzyjcue się Meryl Streep. Jakaż to nieforemna niewiasta. I jakaż to profesjonalna aktorka. Paru więc reżyserów obsadziło ją w rolach kobiet seksownych, ponętnych, po prostu ładnych. Zagrała je - i teraz świat ma zakodowane, że to całkiem-całkiem przystojna kobetka. Rezysery polskie: obaszdzcie panią Agare w kilku rolach wampa, wyzwolonej damy, itd.

  Bo szkaoda jej talent marnować na granie brzydul. (I tak ejst łądniejsza niż pretensjonalna p. M. Potocka. No, ale to akurat nie jest miernik...)
  0
  zgłoś
 • nowicjuszka filmowa
  2013-10-26 10:16
  Jestem słabo obeznana filmowo, więc dopiero po "Rodzince.pl" zaczęłam łączyć nazwisko Kulesza z osobą. W serialu tym zwróciła moją uwagę, zaintrygowała... Teraz widzie, że słusznie.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama