Obsada: Richie Havens, Joan Baez, Joe Cocker.

Reklama

Festiwal Woodstock jest symbolem tamtej epoki. Dziś nawet postrzegamy go bardziej jako wydarzenie kulturowe niż muzyczne. Muzyka była skądinąd niesłychanie ważnym spoiwem tamtej kultury. Nigdy – ani wcześniej, ani później – nie odgrywała tak ważnej roli.

Przygotowane z okazji jubileuszu wydawnictwo „Woodstock: 3 days of peace and music. Ultimate collector’s edition” jest najpełniejszą jak dotąd dokumentacją tamtych dni. Na czterech płytach DVD zmieszczono: zremasterowaną, czterogodzinną wersję reżyserską filmu (pierwotnie prezentowanego w kinach w wersji mocno okrojonej), długie godziny fragmentów koncertów, które w filmie się nie zmieściły (wielu z prezentowanych utworów nigdy wcześniej nie wyciągano z archiwów), mnóstwo materiałów dokumentalnych, w tym rozmowy z Martinem Scorsese (reżyserem filmowej relacji z Woodstock), organizatorami, operatorami kamer, hipisami, którzy przybyli na festiwal, muzykami, którzy dla nich grali.

Rarytasem jest reprint słynnego specjalnego wydania magazynu „Life” w całości poświęconego fenomenowi Woodstock. Między płytami znajdziemy też kopię karnetu na tę imprezę. Wciąż jest ważny. Nigdy dotąd nie mieliśmy tak dobrej okazji, by poczuć niezwykłą atmosferę tamtych legendarnych dni.

Dystrybucja: Galapagos.