Bohaterem tego filmu jest Carl Jung – początkujący lekarz, który uważnie śledzi osiągnięcia powszechnie poważanego uczonego Zygmunta Freuda. Zainspirowany przez starszego mentora realizuje techniki pozwalające na zaglądanie w głąb ludzkich umysłów i odkrywanie najmroczniejszych pragnień.

Reklama

Pewnego dnia do szpitala, w którym pracuje Jung, przywieziona zostaje młoda i piękna pacjentka – Sabina. Wkrótce ich relacja zacznie wykraczać daleko poza zwyczajny schemat pacjent-lekarz.

Rodzący się ognisty romans wywrze ogromny wpływ na pracę naukową Junga, ale i postawi pod znakiem zapytania możliwość dalszej współpracy z Freudem. Obaj zaczynają ostro rywalizować. Dzięki Sabinie, Carl staje u progu odkrycia całkowicie nowatorskiej i niezwykle kontrowersyjnej metody leczenia ludzi chorych psychicznie. Dzięki niej będzie mógł poznać głęboko skrywane i nieuświadomione żądze...

Viggo Mortensen, Keira Knightley, Michael Fassbender i Vincent Cassel to tylko niektóre z gwiazd "Niebezpiecznej Metody".

Film Cronenberga brał już udział w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Wenecji. W Warszawie "Niebezpieczna metoda" zamknie filmową imprezę, a polscy widzowie zobaczą ten psychologiczny dramat w kinach już 4 listopada.