"Habemus Papam - mamy papieża" to historia człowieka, który został papieżem wbrew swojej woli. Nowy namiestnik stolicy apostolskiej (Michele Piccoli), zaraz po zaskakującym dla niego wyniku konklawe, ma przywitać tysiące wiernych zebranych na placu świętego Piotra. Jednak ten głęboko wierzący człowiek jest pełen sprzeczności. Nie tylko uważa, że jest niegodny papieskiego urzędu, ale już wkrótce ukradkiem ucieknie z Watykanu, marząc o odnalezieniu spokoju i prostoty w życiu.

Reklama

W filmie śmiało traktującym tematykę watykańską w jednej z głównych ról wystąpił Jerzy Stuhr. Na ekranie pojawił się też sam reżyser - Nanni Moretti.

Oto lista kin, w których odbędą się pokazy przedpremierowe: 3 października, godz.19.00 - Poznań, kino Muza 3 października, godz.20.15 - Katowice, kino Światowid 3 października, godz.19.30 - Łódź, kino Charlie 5 października, godz.19.00 - Gdańsk, kino Gdańskie Centrum Filmowe 7 października, godz.20.00 - Toruń, kino Centrum Sztuki Współczesnej 8 października, godz.16.00 - Szczecin, kino Pionier