"Sceny z życia paryskich studentek dorabiających sobie prostytucją" – to m.in., jak zapowiada dystrybutor, zostanie pokazane w filmie.

Reklama

Główna bohaterka "Sponsoringu", Anna (Binoche), dobrze sytuowana dziennikarka, przygotowuje artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie sprzedające swoje ciała dziewczyny, Charlotte (Anais Demoustier) i Alicję (w tej roli Joanna Kulig). Te wprowadzają ją w świat płatnej miłości. Świat odstręczający, ale też – ku zaskoczeniu Anny – sprawiający wrażenie na swój sposób pociągającego.

Media

W obsadzie filmu – który jest wspólną produkcją Francji i Polski – oprócz Binoche, Demoustier i Kulig znaleźli się m.in. Krystyna Janda i Andrzej Chyra. Autorką scenariusza jest Małgorzata Szumowska.

Jak informuje Kino Świat, nowy film Szumowskiej sprzedano już do szerokiej dystrybucji w ponad 20 krajach – obejrzą go m.in. widzowie z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Wenezueli i Korei Południowej.

"Sponsoring" został już pokazany na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w Kanadzie (który trwa od 8 września, a zakończy się 18 września) i zebrał tam bardzo dobre oceny.