"Ewa" to historia prawdziwej miłości. Obraz przedstawia kobietę, matkę i żonę, która w obliczu zagrożenia rodziny, podejmuje walkę o godne życie.

Reklama
Media

Giza z mężem Erwinem i dwojgiem dzieci mieszkają w jednej ze śląskich dzielnic. Mimo trudności życia codziennego ich relacje i uczucia przez lata pozostają niezmienne. Erwin traci pracę i nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bezskuteczne poszukuje nowego zatrudnienia. Mimo silnych więzi łączących rodzinę, problemy finansowe coraz częściej powodują konflikty. Giza postanawia walczyć o dzieci, dom i stabilizację. Nową szansą ma być propozycja Moniki - eleganckiej bizneswoman, która poszukuje pomocy do sprzątania w domu. Giza przyjmuje posadę, która miała być jej wybawieniem, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna...

Media

W rolach głównych wystąpili: Barbara Lubos-Święs, Andrzej Mastalerz, Anna Guzik, Aleksandra Popławska, Robert Talarczyk, Jan Skrzek, Michał Rolnicki.

Reklama

Muzykę do "Ewy" napisał Olo Walicki. Film został już wyróżniony m.in. na 10. Festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu i zdobył dwie nagrody na 7. Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku: w kategorii najlepszy debiut oraz najlepsza aktorka dla Barbary Lubos-Święs.

"Ewa" w kinach już od 23 września.