"My Blueberry Nights" Wonga Kar-waia, film otwierający festiwal, trafi do naszych kin na jesieni. To intensywna historia miłosna. W roli głównej debiutująca na ekranie, wielokrotna zdobywczyni Grammy - Norah Jones. W pozostałych rolach Jude Law, Natalie Portman, Rachel Weisz.

Reklama

"GrindHouse vol. 1. Death Proof" Quentina Tarantino, pokazywny w konkursie film wyrosły z fascynacji kinem klasy B porównuje się do mieszanki "Kill Billa" i "Sin City". U nas już 20 lipca!

"Promise Me This" Emira Kusturicy, dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy, opowiada niezwykłą historię chłopaka, którego misją niespodziewanie staje się odnalezienie prawdziwej miłości. Na ekranie znakomita Juliette Binoche. Jak zwykle rzecz pełna temperamentu i dynamicznej muzyki. Na pewno trafi do Polski, ale nie ma jeszcze daty premiery.

"We Own The Night" Jamesa Graya, czyli nocne życie, nieczyste interesy, rosyjska mafia. Na tym tle rozgrywa się konflikt dwóch braci, z których jeden, menedżer nocnego klubu, jest związany z przestępczym półświatkiem Nowego Jorku, a drugi to uczciwy i wierzący w sprawiedliwość policjant. Warto zwrócić uwagę na muzykę Wojciecha Kilara. Na premierę poczekamy do przyszłego roku.

"Sicko” Michaela Moore’a - facet od "Farenheit 9/11" i "Zabaw z bronią", etatowy krytyk Ameryki i George’a Busha z właściwą sobie ironią, próbuje przyjrzeć się amerykańskiemu systemowi opieki społecznej. Film nie startuje w konkursie. Nie ma jeszcze daty polskiej premiery.

"No Country For Old Men" reż. Ethan Coen. Bracia Coen są ulubieńcami Cannes. Myśliwy (Llewelyn Moss) znajduje niedaleko granicy z Meksykiem paczkę heroiny, dwa miliony dolarów i wielu zabitych. Zabiera ze sobą pieniądze. Premierę planuje się na 2008 rok.

"Zodiac" Davida Finchera, historię seryjnego mordercy z San Francisco, który przebieg swoich zbrodni relacjonuje w listach wysyłanych regularnie do redakcji dziennika "San Francisco Chronicle", w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy już 15 czerwca.

"Ocean’s Thirteen" trzecia kontynuacja przygód uroczych złodziei z Georgem Clooneyem, Bradem Pittem i Mattem Damonem w rolach głównych, która w Cannes zostanie pokazana na specjalnych pokazach poza konkursem trafi rownież na polskie ekrany 8 czerwca.

"A Mighty Heart" Michaela Winterbottoma - próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, dlaczego zginął Daniel Pearl, szef azjatyckiego biura amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal”. W styczniu 2001 roku Pearl został wciągnięty w zasadzkę i porwany, a później z zimną krwią zamordowany przez bandę fanatycznych terrorystów islamskich w Pakistanie. Film z Angeliną Jolie w kinach od 28 września.