Piotr Fronczewski w mocnym przesłaniu: Naprawdę myślisz, że sterowanie sądami nie ma wpływu na twoją przyszłość? [WIDEO]

| Aktualizacja:

Jakie będziesz miał szansę na uczciwy proces, jeśli okaże się, że w sądzie walczysz z kuzynem członka rządu, od którego zalezy uposażenie, awans i dalsza kariera sędziego? - pyta w przesłaniu internetowym Piotr Fronczewski.

wróć do artykułu
  • ~Marian
    (2017-08-08 13:53)
    sądy niezależne jak najbardziej , ale PO samo przyznało że sądy są ich no co zulik
  • ~Polanski
    (2017-08-08 13:57)
    A to do tej pory nie ma sterowania sądami? Panie Frączewski nie bądź Pan naiwny. Właśnie dlatego trzeba coś zmienić, bo ludzie czują że jest coś nie tak. Capito?
  • ~yes it is
    (2017-08-08 14:28)
    niby były opozycjonista, a wygaduje głupoty, jak by obecne sądy nie były skorumpowane i zależne to 80% społeczeństwa nie chciało by zmian panie "opozycjonisto" Obudź się pan i przestań pleść głupoty
  • ~Sokular
    (2017-08-08 14:34)
    UCZCIWI nie lekają sie porządku w sądownictwie.................
  • ~natemat
    (2017-08-08 14:35)
    Jeszce jedna ofiara "prawdy całą dobę".
  • ~Jonasz
    (2017-08-08 14:37)
    Frączewski już totalnie zgłupiał na starość. Ta ustawa jest dokładnie po to, żeby sitwę w wymiarze nie-sprawiedliwości wysłać na emeryturę. Jemu może się wydawało, że to co dotąd działo się w sądach było wzorcowe - bo właśnie tacy jak on uprzywilejowani mieli parasol ochronny. Podobnie jest wszyscy aferałowie i inny POmagierzy oświeconych. Niech zrobią czystkę esbeckich toważyszy, a potem nie mam nic przeciwko powrotowi do obecnego systemu elekcji sędziów.
  • ~szczerbaty
    (2017-08-08 14:44)
    niestety polactwo tego nie jest w stanie tego pojąć i będzie jak zwykle polak mądry po szkodzie....na własne życzenie...
  • ~maly
    (2017-08-08 14:57)
    Fronczewski ty zaiminij się aktorstwem a nie sądami.to co wypisujesz to jest żałosne chyba ze ci w dekiel wali.
  • ~obywatele
    (2017-08-08 14:58)
    ODWAŻNY INACZEJ ,,,a gdzie była twoja odwaga i głośnomówność ... 44 powody, aby rozliczyć dorobek PO+PSL: 1)2011 na żądanie Merkel Tusk daje 24 miliardy złoty naszych pieniędzy(z funduszu demograficznego który był przeznaczony na emerytury , renty,) na ratowanie EURO (2 Afera taśmowa 3) Afera hazardowa 4) Afera wyciągowa 5) Afera stadionowa 6) Afera autostradowa 7) Afera stoczniowa 8) Afera AmberGold 9) Afera Elewarru 10) Afera z informatyzacją MSW 11) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 12) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 13) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 14) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 15) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 16) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 17) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 18) Podniesienie VAT-u na wszystko 19) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 20) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 21) Podniesienie akcyzy na paliwo 22) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 23) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 24) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 25) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 26) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 27) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 28) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 29) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 31) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 32) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 33) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 34) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 39) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 40) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 41) Ograniczenie potencjału militarnego 42) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 43) dzika prywatyzacja kamienic w Warszawie , ok 40tys. ludzi na bruku , spalono zywcem lokatorke Jolantę Brzeską ... 44) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi
  • ~grzesiożulik
    (2017-08-08 15:10)
    Pan Kleks. Brązowy.
  • ~IQ
    (2017-08-08 15:12)
    Czy każdy kto ma inne zdanie to dla pisu to wróg... tu dowolny epitet?. Ciemniaki które w zyciu nic nie osiągnęły poza 500+, masą dzieci i oblesna tłustą żoną wylewaja swoją frustracje w komentarzach oceniajacych człowieka może nie wybitnego ale który coś w zyciu osiągnął
  • ~kk
    (2017-08-08 15:15)
    Trudno co do zasady nie zgodzić się z panem Fronczewskim, ale czy do tej pory właśnie tak było: uczciwie, niezależnie i niezawiśle, jak wszyscy byśmy chcieli? A elementarna pracowitość i sprawność w działaniu, by nie było przewlekłości, jak wyglądała i wygląda? Oceny sądów przez społeczeństwo są miażdżące, nawet jak najdalszy od PiS rzecznik praw obywatelskich, pan Bodnar, powiedział, że protestujący w obronie sądów dali sędziom ogromny kredyt zaufania, bo te fatalne dla sędziów oceny społeczne nie są bezpodstawne. Od siebie jeszcze się zapytam: a kto przyklepywał w sądach tę całą niesprawiedliwość przy reprywatyzacjach nieruchomości w Warszawie, w Krakowie, w Poznaniu? Krasnoludki? Przecież część z tych spraw to nie tylko decyzje urzędnicze, część trafiała właśnie do sądów. A ile Polska musiała wypłacić odszkodowań z tytułu przegranych procesów pozwana przed międzynarodowe trybunały i sądy z tej racji, że sądy wydawały niesprawiedliwe wyroki, dodatkowo potrzebując na to nie wiedzieć czemu kilku lat? Mamy chyba pierwsze czy drugie miejsce (po Rumunii) w UE pod względem tak przegranych procesów. Jest więc chyba co zdecydowanie naprawiać.
  • ~Grzechu comeback
    (2017-08-08 15:38)
    TOWARZYSZU Frączewski! A umawianko sędziego z pluszakiem premierka?! A szef sądu na telefon? A sprawa "braku" korupcji w SN???? A BRAK dekomunuizacji???? JAJA SOBIE ROBISZ?!?!
  • ~STEFF
    (2017-08-08 15:39)
    Odezwał się ten uczciwy co zdradzał żonę. Panie Fronczewski a słynna sprawa sędziego Milewskiego ?, a tak przy okazji za taki wywiad gazeta dużo płaci ? bo wam artystom ciągle mało.
  • ~Jałokim
    (2017-08-08 16:47)
    Przecież to już dawno nie jest aktor, najwięcej znany jest z reklam. A reklamy zawsze ktoś sponsoruje. Ciekawe kto?
  • ~Jula
    (2017-08-08 17:52)
    Panie Piotrze pozostanie nam tym "kuzynom" wyznaczyć kare Janosikowa.Powisimy za czwarte ziobro.Nie mylić z Ziobrem.
  • ~proste
    (2017-08-08 18:00)
    zycie pokaze ze tak bedzie
  • ~Zuzanna
    (2017-08-08 18:07)
    Widocznie POlszewik miał doświadczenie i zrobili go CZYSTYM
  • ~Krim
    (2017-08-08 18:17)
    To jest chore i żałosne.Aktor powie wszystko wszystko to ,za co mu zapłacą np. że jest dentystą i poleca pastę Jajetus. :)
  • ~Monachijski
    (2017-08-08 18:41)
    Jakie ktoś może mieć rozeznanie w sprawie sądownictwa, skoro słowo towarzysz pisze przez ż. A co to znaczy dekomunizacja w sądownictwie ? Czy chodzi o zwolnienie wszystkich sędziów, którzy orzekali przed 1989 r ? A może chodzi o wyznaczanie sędziów przez Ziobro czy innych ważniaków z PIS-u ?. Każą trollom pisać to piszą głupoty bez zastanowienia.

Może zainteresować Cię też: