Aktor wcieli się w Jacka Hyde'a, rywala tytułowego bohatera (Jamie Dornan). Jack jest nowym szefem, zainteresowanym wdziękami Anastasii Steele (Dakota Johnson). Scenariusz sequeli (także "Nowego oblicza Greya") pisze Niall Leonard, prywatnie mąż autorki powieści E.L. James, która pokieruje produkcją razem z Michaelem De Lucą i Daną Brunetti. Za kamerą stanie James Foley, który wcześniej pracował m.in. przy serialu "House of Cards".

Reklama

Zdjęcia do "Ciemniejszej strony Greya" ruszyły 9 lutego. Tymczasem twórcy gorąco oczekiwanej produkcji opublikowali pierwszy jej pierwszy teaser:

Zgodnie z zapowiedziami, sequel "Pięćdziesięciu twarzy Greya" ma mocno się różnić od pierwszej części i przypominać thriller. Dakota Johnson obiecuje, że będzie pikantnie i że Jamie Dornan pokaże się całkiem nago...

Reklama

Obydwa filmy powstaną jednocześnie. "Ciemniejsza strona Greya" trafi do kin na walentynki 2017 roku, a drugi - "Nowe oblicze Greya" rok później. Kim Basinger wcieli się w Elenę Lincoln. Kobieta znana także jako "Pani Robinson" jest byłą kochanką i partnerką biznesową Greya. To właśnie ona wprowadziła Greya do środowiska BDSM. Bella Heathcote pojawi się jako Leila, była kochanka Christiana Greya.