Nigdy, ale to przenigdy nie myśleliśmy o realizacji "Dorosłych przyjaciół", "Dziecięcych przyjaciół" czy "Niemowlęcych przyjaciół" – podkreśla w rozmowie z "Entertainment Weekly" Marta Kauffman. – Od zawsze wiedzieliśmy, że coś takiego nie wchodzi w grę. Nigdy nie chcieliśmy stać się częścią czegoś takiego. Takie kontynuacje niezmiernie rzadko się sprawdzają. To serial o konkretnym okresie w życiu. Gdy ten okres przemija, serial się kończy. -

– Owszem, Scott Silveri, Shana Goldberg-Meehan i Matt LeBlanc oraz Kevin Bright zrealizowali "Joeya" – dodaje David Crane. – My nie mieliśmy z tym jednak nic wspólnego. Nikt nas też nie prosił o przygotowanie gruntu dla tej historii. 20. rocznica premiery serialu i 10. rocznica jego finału niczego nie zmienią.

Kauffman i Crane "Przyjaciół" traktują jako rozdział zamknięty. – Jeżeli ktokolwiek stęsknił się za "Przyjaciółmi", niech włączy telewizor – mówi Crane. – Na całe szczęście, serial ciągle jest emitowany. A jego wspaniałych aktorów można oglądać w innych rzeczach, które teraz robią.

Nie tylko Crane i Kauffman wykluczają powrót "Przyjaciół". Również obsada wielokrotnie zaprzeczała, jakoby była taka szansa lub plany. "Przyjaciele" gościli na antenie w latach 1994 - 2004. Produkcja rozpoczęła karierę Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisy Kudrow, Matta LeBlanca, Matthew Perry'ego i Davida Schwimmera.