Z propozycją zagrania Bruce'a Wayne'a vel. Batmana w kontynuacji "Człowieka ze stali" – obrazie roboczo zatytułowanym "Batman vs. Superman", reżyser Zack Snyder zgłosił się do Bena Afflecka już na początku tego roku. Po wielu miesiącach rozmów, aktor przyjął rolę i ma ją ponowić jeszcze kilkakrotnie. Co więcej, będzie on aktywnie pomagał przy pisaniu scenariuszy i tworzeniu postaci Mrocznego Rycerza. Josh Brolin i Ryan Gosling również byli brani pod uwagę do roli, ale ostatecznie nie zostali wybrani, ponieważ nie byli zainteresowani zagraniem w sequelach.

Reklama

Co więcej, w 2010 roku wytwórnia Warner Bros i producent "Człowieka ze stali", Christopher Nolan, zaproponowali Affleckowi reżyserię nowej wersji filmu o Supermanie. Gwiazdor wówczas odrzucił propozycję. Teraz ma szansę wyreżyserować film "Justice League", czyli film o Lidze Sprawiedliwych. Powstała ona na kartach komiksu w 1960 roku i w jej skład wchodzą najpopularniejsi superbohaterowie, m.in. Superman, Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash, Zielona latarnia i Martian Manhunter. Członkowie Ligi walczyli wspólnie ze wszechobecnym złem. Filmowa adaptacja komiksu również powstaje dla wytwórni Warner Bros. Za kamerą staje Snyder. Scenariusz pisze David S. Goyer.

Ben Affleck niedługo zagra u Davida Finchera w filmie "Gone Girl". Następnie wystąpi w obrazie "Superman vs. Batman", do którego zdjęcia zaplanowano między lutym a sierpniem 2014. Premierę zaplanowano na lipiec 2015 roku.