Obraz przedstawia historię Petera Quilla (Chris Pratt), syna Ziemianki i kosmity, utalentowanego pilota i stratega, który jako Star-Lord staje na czele obrońców galaktyki. Towarzyszą mu Groot (Vin Diesel), czyli ożywione drzewo, waleczny szop Rocket (Bradley Cooper), tajemnicza Gamora (Zoe Saldana) i Drax Niszczyciel (David Bautista). Nową zapowiedź komediowej produkcji science fiction można znaleźć pod tym adresem.

– Do roli Petera Quilla chciałem kogoś, kto przypominałby trochę Roberta Downeya Juniora w "Iron Manie". Aktora, który stanie się bohaterem i doda coś od siebie – wyjaśnia swoją decyzję obsadową reżyser i scenarzysta James Gunn. – Chris nie wydawał mi się dobrym wyborem. Pamiętałem go z "Moneyball" i "Parks and Recreation" jako dość krępego faceta. Po 20 sekundach na zdjęciach próbnych nie miałem jednak wątpliwości, że to on.

W filmie występują również Glenn Close, Lee Pace, Michael Rooker, Gregg Henry, Benicio Del Toro oraz John C. Reilly. Gościnnie pojawi się Stan Lee. Polską premierę zaplanowano na 1 sierpnia.