Dziennik Gazeta Prawana logo

"Powrót" Magdaleny Łazarkiewicz - czy chrześcijańskie miłosierdzie wybaczy prostytucję? Zobacz ZWIASTUN filmu

26 marca 2019, 14:35
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kadr z filmu "Powrót" Magdaleny Łazarkiewicz
Kadr z filmu "Powrót" Magdaleny Łazarkiewicz/Media
"Powrót" Magdaleny Łazarkiewicz to nagrodzony w Toronto i Chicago psychologiczny dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach porusza problem wykluczenia przez najbliższych i hipokryzji religijnej.

„Powrót” to historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została wywieziona do Niemiec i zmuszona tam do prostytucji. Po 2 latach udaje jej się uciec i wrócić do rodzinnego miasteczka, gdzie spotyka się ze społecznym odrzuceniem. Nie uzyskuje wsparcia nawet wśród najbliższej rodziny. Ula, mimo iż została skrzywdzona psychicznie i seksualnie, nie zamierza odgrywać roli ofiary. W jej otoczeniu głosi się chrześcijańskie zasady miłości bliźniego, ale w codziennym życiu nikt tych zasad nie stosuje. Co więcej, chrześcijańskie miłosierdzie rozumiane jest opacznie i fałszywie, bo pozwala pod sztandarem wiary boleśnie krzywdzić. Nawet najbliższych.

W rolę Uli wciela się Sandra Drzymalska, debiutująca na dużym ekranie absolwentka krakowskiej PWST. Partnerują jej Agnieszka Warchulska, Mirosław Kropielnicki, Tomasz Sobczak i Katarzyna Herman. Wśród młodej obsady znalazł się również Stanisław Cywka znany z „Królewicza Olch” oraz Bartosz Gelner.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Materiały prasowe
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj