Najnowsza produkcja Disneya jest kontynuacją "Alicji w Krainie Czarów" – kinowego przeboju Tima Burtona z 2010 roku, ale po drugiej stronie kamery zastąpił go James Bobin (twórca komedii "Muppety: Poza prawem"). Czy okaże się godnym następcą czarodzieja wśród reżyserów – przekonamy się już 26 maja, gdy film wejdzie do polskich kin. Trailery zapowiadają fantastyczną przygodę. Oto najnowszy…

Reklama

Scenariusz drugiej części przygód Alicji napisała Linda Woolverton ("Król lew", "Piękna i bestia") czerpiąc z prozy Carrolla. Główna bohaterka opowieści Alice Kingsleigh ostatnie kilka lat spędziła, przemierzając morza i oceany świata, jak niegdyś robił to jej ojciec. Po powrocie do Londynu, natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik, Pan Gąsienica, Kot z Cheshire i Szalony Kapelusznik. Okazuje się jednak, że ten ostatni wpadł w poważne tarapaty i nie jest już sobą. By ratować przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem, w której stawką jest ocalenie Kapelusznika.

© Disney Enterprises, Inc. All Rights Reserved / Peter Mountain

Zegar tyka. Premiera coraz bliżej. Tim Burton, który pełni rolę producenta "Alicji po drugiej stronie lustra", zachęca, by nadchodzące dzieło oglądać w kinach IMAX. Na Twitterze studia Disney'a można już oglądać zapowiadający produkcję klip z kilkoma niesamowitymi ujęciami. A na ekranie dobrze już znana, gwiazdorska obsada (Johnny Depp, Anne Hathaway, Mia Wasikowska i Helena Bonham Carter) oraz dwójka nowych aktorów (Rhys Ifans i Sacha Baron Cohen).

© Disney Enterprises, Inc. All Rights Reserved / Peter Mountain