"Jak uratować mamę" to historia niezwykłego rodzeństwa. Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta zaś jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Kiedy jednak ich mama będzie potrzebowała pomocy, dzieciaki zrobią wszystko, co w ich mocy... i z pomocą pewnej Czarownicy. To za jej sprawą Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy, by odnaleźć legendarne Złote Krople. Dzięki nim będą mogły spełnić swoje trzy życzenia i uratować mamę.

Reklama

Oto oficjalny zwiastun animacji, której bohaterom głosów użyczyli Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Andrzej Grabowski:

"Jak uratować mamę" zostało uznane za Najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles oraz 5. Dada Saheb Phalke Film Festival 2015 w Indiach. Produkcja, którą wyreżyserowali Daniel Zduńczyk i Marcin Męczkowski, zakwalifikowała się również do oficjalnej selekcji wielu międzynarodowych festiwali, w tym: Hollywood Weekly Magazine Film Festival i 25. Cottbus Film Festival. Do polskich kin trafi – wiadomo: na Dzień Dziecka 1 czerwca!

Facebook