Anohni jest z J. Ralphem autorką nominowanej do nagrody Oscara piosenki "Manta Ray". Utwór pochodzi z dokumentu "Racing Extinction". Mimo nominacji, twórcy nie zostali zaproszeni, by wystąpić na gali. Poza innymi nominowanymi, Akademia wybrała Dave'a Grohla, by uświetnił muzycznie imprezę. Teraz Anohni poinformowała, że w ogóle nie pojawi się na uroczystości. – Producenci uznali, że zaproszą tylko wykonawców, którzy zapewniają komercyjny sukces – wyjaśnia. – Zignorowano też kompozycję "Simple Song #3" Davida Langa, którą wykonuje sopranistka z Korei Południowej, Sumi Jo. Ciężko było czytać artykuły w "Variety", "The Daily Telegraph", "Pitchforku", "Stereogum", w których pisano o wykonawcach, którzy wystąpią. Przyćmiło to wcześniejsze gratulacje i teraz pojawiałam się w artykułach, jako osoba, którą Akademia "wycięła" z uwagi na tzw. "trudności czasowe". Dalej piali, że Dave Grohl, który nie ma nominacji, dołączył do grona występujących.

Reklama

Cały list, w którym Anohni wyjaśnia powody swej decyzji można przeczytać tutaj.

Ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 28 lutego w Los Angeles. Wystąpią nominowani w kategorii Najlepsza piosenka: Lady Gaga, The Weeknd i Sam Smith.

Anohni zaś wystąpi na OFF Festivalu, gdzie promować będzie album "Hopelessness". 11. edycja imprezy odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia 2016 roku, ponownie w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.