OSCAR DLA IDY! Pierwsza w historii polskiego kina tak cenna nagroda

To historyczna noc dla polskiego kina. Film "Ida" otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Pawłowi Pawlikowskiemu udało się to, czego wcześniej nie udało się osiągnąć Kieślowskiemu czy Wajdzie. Oto relacja z gali rozdania Oscarów 2015.

wróć do artykułu
  • ~niech nam żyje sekta smoleńska
    (2015-02-23 01:24)
    za rok Oskara dostanie film Smoleńsk a drugiego za najlepszego aktora Zelnik
  • ~xenon
    (2015-02-23 05:50)
    To pokazuje, gdzie jest polska kinematografia, polscy aktorzy, polski showbiznes. Oskara dostał film, którego wyreżyserował człowiek mieszkający za granicą, nie mający nic wspólnego w polskim showbiznesem, za "parę złotych", główną aktorką jest osoba z łapanki, która nie ma wykształcenia aktorskiego. Film przez wiele miesięcy przeszedł bez echa, nie został nawet dostrzeżony przez wybitnych polskich krytyków i polskie media. Gdzie są wybitne "dzieła" kasowe polskiego kina, reklamowane przez 24h w mediach, gdzie grają super gwiazdy, reżyserują super reżyserzy itd. Polsko - zastanów się gdzie Ty jesteś i co sobą prezentujesz, a gdzie jest świat?!!!
  • ~grecka muzyka poważna
    (2015-02-22 23:44)
    Polskim kandydatem do Oscara było też "Powstanie warszawskie", unikatowy dramat wojenny non-fiction, prawdziwy obraz wojny i okrucieństwa podobno cywilizowanego narody europejskiego. Co się z nim stało?
  • ~Agata41
    (2015-02-22 22:58)
    Oscary są wręczane, a nie rozdawane !!!
    Wstyd tego nie wiedzieć.
  • ~bywalec teatru
    (2015-02-22 22:52)
    osobiscie uwazam, ze tzw."sztuka filmowa" nie nalezy do kregow cywilizacji europejskiej -do tej nalezy wychodzacy z kultury grackiej -teatr, opera, muzyka powazna. W ostatnim 20 leciu -hollywood nie zaprezentowal ani jednej godnej pozycji, ktora utrwalilby sie w pamieci jak np.tworczosc Felliniego, czy Kieslowskiego. Byc moze wynika to z hermetycznosci owego wyizolwanego swiatka jedzacego kawior posypany okruchami zlota, ale w kulisach przedsatwiajacy konglomerat ryzych dziwek, opalonych alfonsow, narkotykow, pederastii. Naprawde, osobiscie nie polecam tego widowska mitologii i midraszu na prymitywnym , odpustowym poziomie.
  • ~!!!
    (2015-02-22 22:43)
    Tej holland to nie znoszę jak cholera!!! To ma być kobieta?! Tłuste kudły wiecznie, niechluj jakiś, fuj... I córkę zboczoną urodziła. Koniec świata.
  • ~REALISTA
    (2015-02-22 22:20)
    ZAMIAST OSCARA DLA IDY MAMY POLSKA BIDE I TO OD 7 LAT
  • ~REALISTA
    (2015-02-22 22:18)
    …ZEBY TAK NIE BYLO , ZE ZAMIAST ,,IDY'' POLACY DOSTANA BIDE . TAK NAPRAWDE TO MAJA TO JUZ JAK W BANKU
  • ~Magda
    (2015-02-23 04:06)
    Wielki dzien dla folksdojczy w Polsce! Mam nadzieje ze znajdzie sie porzadny czlowiek i zabije tego sqwysyna!
  • ~Wisi mi to - mam dosc szkalowania -
    (2015-02-23 01:29)
    W Kraju bieda z nedza , nie ma co do garnka wlozyc ,
    a oni sie nagradzaja , zeby to choc bylo za co ...
  • ~ROMANK
    (2015-02-23 03:55)
    dobry film ,rezyser z polski nie uwiklany z ukladem I naGRODA
  • ~xxx
    (2015-02-23 03:54)
    Nędza z bidą z POlski idą!!
  • ~AK
    (2015-02-23 05:06)
    GNida zrobiona przez gnide dostala oscara od gnid.
  • ~POsralismy sie ze szczescia
    (2015-02-23 03:24)
    ale wazna sprawa dla POLAKOW, jakis durnowaty film dostal nagrode ,
  • ~hurrra
    (2015-02-23 03:20)
    gratulacje !!!
  • ~bantustan
    (2015-02-23 01:11)
    Ćpuny rozdają sobie nagrody.
  • ~wPiSdu
    (2015-02-23 01:40)
    za całokształt wybitnej kariery i dorobku filmowego Oskara dostanie Świrosła Polskęzbaw
  • ~xenon
    (2015-02-23 11:47)
    To pokazuje, gdzie jest polska kinematografia, polscy aktorzy, polski showbiznes. Oskara dostał film, którego wyreżyserował człowiek mieszkający za granicą, nie mający nic wspólnego w polskim showbiznesem, za "parę złotych", główną aktorką jest osoba z łapanki, która nie ma wykształcenia aktorskiego. Film przez wiele miesięcy przeszedł bez echa, nie został nawet dostrzeżony przez wybitnych polskich krytyków i polskie media. Gdzie są wybitne "dzieła" kasowe polskiego kina, reklamowane przez 24h w mediach, gdzie grają super gwiazdy, reżyserują super reżyserzy itd. Polsko - zastanów się gdzie Ty jesteś i co sobą prezentujesz, a gdzie jest świat?!!!

Może zainteresować Cię też: