Na ogłoszonej liście nominowanych do Złotych Malin, zwanych Antyoscarami figuruje kilka wielkich przebojów kinowych. Prym wśród nominowanych wiedzie "Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2", która ma szansę na statuetkę... w każdej z jedenastu kategorii! Od najgorszego filmu, przez najgorszego reżysera, aż na obsadzie kończąc, ekranizacja bestsellera Stephenie Meyer nie znalazła uznania branży filmowej. Talent aktorski odtwórczyni głównej roli, Kristen Stewart został "doceniony" dwukrotnie – gwiazda nominowana jest w kategorii najgorszej aktorki aż za dwa filmy, wspomnianym "Przed świtem" oraz "Królewnę Śnieżkę i Łowcę".

Reklama

Adam Sandler, którego film "Jack i Jill" był ubiegłorocznym rekordzistą, zdobywając aż 10 niechlubnych wyróżnień, w tym roku również ma szansę tryumfować pośród najgorszych. Film z udziałem komika "Spadaj, tato" nominowany jest w 8 kategoriach.

Wśród nominowanych znalazły się ponadto takie nazwiska, jak Nicolas Cage, Katherine Heigl, Eddie Murphy, Liam Neeson i Jennifer Lopez.

Kapituła przyznająca Złote Maliny każdego roku pokazuje gwiazdom muzyki, aspirującym do wykonywania zawodu aktora, że ich miejsce jest na scenie przy mikrofonie, a nie przed kamerą na planie filmowym. Tegoroczne nominacje nie pominęły supergwiazdy popu Rihanny (najgorsza aktorka drugoplanowa) i filmu z jej udziałem "Battleship: Bitwa o Ziemię" (m.in.: najgorszy film, najgorszy reżyser, najgorszy scenariusz). Legenda amerykańskiej rozrywki i zdobywczyni Oscara Barbra Streisand również nie miała szczęścia. Obchodząca w ubiegłym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej gwiazda nie najlepiej wybrała sposób celebracji – komedia "Mama i ja", w której zagrała powalczy o tytuł najgorszego filmu. Sama Streisand może zostać wyczytana przy ogłoszeniu "zwyciężczyni" w kategorii najgorszej aktorki.

Ceremonia wręczenia Antyoscarów, jak nazywane są Złote Maliny odbędzie się 23 lutego, dzień przed wręczeniem Nagród Akademii. Organizatorzy nie spodziewają się obecności nominowanych twórców, choć niewykluczone, że któraś z gwiazd pojawi się niespodziewanie na gali. Do historii przeszły Halle Berry i Sandra Bullock, które przybyły na ceremonię Złotych Malin, by odebrać statuetkę dla najgorszej aktorki.

Reklama