Serial stanowi adaptację brytyjskiej serii "Back to Life" nominowanej do nagrody Emmy i entuzjastycznie przyjętej na Wyspach. "Świetnie napisany i wielowarstwowy serial, któremu udało się być jednocześnie słodkim, tragicznym i lekko wariackim" – pisał "The Times". Z kolei w "Guardianie" można było przeczytać, że to "serial, który bez fałszywej nuty zręcznie manewruje pomiędzy nostalgią a śmiechem".

Reklama

"Powrót do życia". O czym będzie serial?

Serial opowiada historię Mai, która po spędzeniu ponad 20 lat w więzieniu za zamordowanie szkolnej przyjaciółki wraca do rodzinnego miasteczka. Wkrótce okazuje się, że nic nie jest takie proste i oczywiste, na jakie wygląda. Życie na wolności, znalezienie pracy, relacje z rodzicami, przyjaciółką, byłym chłopakiem, a już na pewno – popełniona przez nią zbrodnia. Zachowanie mieszkańców miasteczka również pozostawia wiele do życzenia, tym bardziej że część z nich uważa się za wzór cnót i moralności. Matka bohaterki zdradza męża w samochodzie, na potajemnych schadzkach, ojciec zbiera śmieci, a w parafialnym kole głównym tematem nie jest religia, tylko… sąsiedzi.

Reklama

"Powrót do życia". Plejada gwiazd w obsadzie

Reklama

W roli głównej zobaczymy Magdalenę Popławską. W pozostałych rolach wystąpią Małgorzata Socha, Ewa Skibińska, Bartłomiej Kasprzykowski, Henryk Niebudek, Piotr Trojan, Wojciech Solarz, Joanna Żółkowska, Dorota Pomykała oraz Danuta Stenka.

Za realizację polskiej wersji serialu odpowiada Polot Media. Reżyserem jest Makary Janowski, a scenariusz zaadaptował zespół w składzie: Beata Halastra, Ilona Łesyk-Moczulska, Małgorzata Pach-Galik i Michał Zasowski.

"Powrót do życia". Gdzie zobaczymy serial?

Nowy serial będzie miał premierę w serwisie Polsat Box Go.