Serial "Diuna: Proroctwo" jest inspirowany powieścią "Zgromadzenie żeńskie z Diuny", napisaną przez Briana Herberta i Kevina J. Andersona.

"Diuna: Proroctwo". O czym będzie serial?

Serial jest osadzony w uniwersum Diuny stworzonym Franka Herberta. Akcja rozgrywa się na 10 000 lat przed czasami Paula Atrydy.

Reklama

"Diuna: Proroctwo" przedstawia losy dwóch sióstr Harkonnen, które walczą z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości. Kobiety zakładają legendarne zgromadzenie, które w przyszłości zasłynie jako Zakon Bene Gesserit.

"Diuna: Proroctwo". Obsada i twórcy

Do obsady serialu Max "Diuna: Proroctwo" dołączyła właśnie Jessica Barden, która wcieli się w rolę młodej Valyi Harkonnen. Ambitna, uparta i silna, Valya Harkonnen marzy o przywróceniu szlacheckiego statusu swojej rodzinie. Kiedy tragedia niszczy jej plany na przyszłość, bohaterka wybiera nową drogę, która zaprowadzi ją do słynnego zgromadzenia.

W obsadzie znaleźli się także Emily Watson, Olivia Williams, Travis Fimmel, Jodhi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina, Josh Heuston, Chloe Lea, Jade Anouka, Faoileann Cunningham, Edward Davis, Aoife Hinds, Chris Mason, Shalom Brune-Franklin, Jihae, Tabu, Charithra Chandran, Jessica Barden, Emma Canning i Yerin Ha.

Reklama

Showrunnerką serialu jest Alison Schapker, która wraz z Diane Ademu-John pełni także rolę producentki wykonawczej. Reżyserka i producentką wielu odcinków, w tym pierwszego, jest Anna Foerster.

"Diuna: Proroctwo". Kiedy i gdzie premiera serialu?

Serial "Diuna: Proroctwo" zadebiutuje w serwisie Max już jesienią.

Produkcja Max Original będzie składała się z 6 odcinków.

Trwa ładowanie wpisu