Wszystkie seriale znajdują się obecnie na etapie postprodukcji.

"Black Lies" ("Une amie dévouée")

Reklama
Reklama

Historia jest oparta na książce non-fiction "La mythomane du Bataclan" Alexandre'a Kauffmanna.

Noc zamachów w Paryżu. Christelle, podobnie jak reszta kraju, jest w szoku. Następnego ranka nawiązuje kontakt z innymi ofiarami. Kiedy pojawia się pomysł stworzenia grupy wsparcia dla ocalałych, Christelle odgrywa kluczową rolę w jego realizacji. Szybko okazuje się, że nic tu nie jest takie jakim wydawało się na początku. Jaki tak naprawdę związek z tragedią ma główna bohaterka?

Za kamerą stanął Just Philippot, scenariusz napisali Fanny Burdino, Jean-Baptiste Delafon, Samuel Doux i Alexandre Kauffmann.

W roli głównej występuje nagrodzona Cezarem aktorka Laure Calamy ("Na pełny etat"). W pozostałych rolach zobaczymy laureata Cezara Arieha Worthaltera, a także Annabelle Lengronne, Alexis Manenti, Ava Baya i Anne Benoît.

Miniserial będzie miał swoją premierę w serwisie Max w 2024 roku. Składa się z 4 odcinków.

"Malditos" (tytuł roboczy)

Na południu Francji przywódczyni romskiej społeczności i jej dwaj synowie walczą o ocalenie swojego klanu, któremu grozi eksmisja z powodu podnoszącego się poziomu wody. Aby przetrwać, będą musieli balansować na granicy prawa oraz przedrzeć się przez mroczny i niebezpieczny świat. Jednocześnie ukrywają tajemnicę, która prześladowała ich rodzinę przez ostatnie siedem lat.

Kryminał wyreżyserowali Jean Charles Hue (5 odcinków) i Cécilia Verheyden (2 odcinki), za scenariusz odpowiadają Jean Charles Hue, Olivier Prieur i Maya Haffar.

Na serial składa się 7 odcinków.

"Living with Our Dead" ("Vivre avec nos morts")

28-letnia Léa jest jedną z niewielu kobiet rabinów we Francji. Na jej delikatnych ramionach spoczywa wielka odpowiedzialność, ponieważ musi znaleźć odpowiedzi na wiele życiowych pytań i rozwiać wiele wątpliwości ludzi, których spotyka na swojej drodze. Ale jak może być przewodnikiem dla innych, gdy sama jest rozdarta, zagubiona i wciąż szuka sensu życia?

Komediodramat został zaadaptowany przez Noé Debré i Benjamina Charbita na podstawie pamiętnika rabinki Delphine Horvilleur.

Serial składa się z 8 odcinków.