Reklama

"Prawy chłopak" - o czym jest film?

Życie Antka, dwudziestodwuletniego konserwatysty z Wrocławia, kręci się wokół myśli narodowej, kościoła i prawicowego aktywizmu. Liderowanie organizacji nacjonalistycznej przeplata z działalnością w męskim bractwie różańcowym, a udział w marszach niepodległości z prowadzeniem kontrmanifestacji parad równości.

Reklama

W wolnych chwilach gra na gitarze, śpiewa pieśni patriotyczne i uczy się tańczyć tradycyjne tańce. Martwi się o przyszłość Polski w tych dziwnych, "progresywnych" czasach. Życie Antka zmienia się, kiedy poznaje Weronikę, dziewczynę o diametralnie innych poglądach.

Film "Prawy chłopak" jest kroniką życia Antka, który pod wpływem miłości zaczyna zadawać pytania o miejsce Boga, seksu i ideałów w swoim życiu. Opuszcza świat, w którym dorastał i poznaje nową, dotychczas niewidzialną dla niego rzeczywistość. Czy uda mu się tam odnaleźć?

"Prawy chłopak" - kto stoi za filmem?

Reżyserka Hanka Nobis towarzyszyła Antkowi przez pięć lat, portretując kolejne etapy poszukiwań chłopaka oraz podglądając jego relacje z rodziną i bliskimi. Antek przemierza długą drogę przez różne modele męskości, miłości, przywiązania i rozlicza się ze swoją przeszłością.

Reklama

Scenariusz napisały Hanka Nobis i Esther van Messel, która również zajęła się produkcją.

Za zdjęcia odpowiada Miłosz Kasiura, a za montaż - Bigna Tomschin.

"Prawy chłopak" - kiedy premiera?

Premiera dokumentu "Prawy chłopak" już 15 września na platformie HBO Max.