Pierwsze dwa odcinki serialu zadebiutują w serwisie już 19 czerwca, a kolejne w każdy poniedziałek. Serial liczy jedenaście 40-minutowych odcinków.

Reklama

O czym jest "Warszawianka"?

"Warszawianka" opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya Franka Czułkowskiego aka "Czuły" – w tej roli Borys Szyc – miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Czuły to postać głęboko złożona - nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Na co dzień otaczają go najciekawsze postaci miasta. Rodzice Franka Czułkowskiego (zagrani przez Krystynę Jandę i Jerzego Skolimowskiego) mają burzliwe relacje zarówno z synem, jak i między sobą.

Elka (Maja Pankiewicz) to najlepsza przyjaciółka Czułego, która towarzyszy mu we wszystkich życiowych wzlotach i upadkach. Sanczo (Piotr Polak) to kompan, z którym Franek często bez pamięci zatraca się w Warszawie.

Gryzelda (Marianna Zydek) jest sercem Warszawskiej – miejsca na mapie stolicy, które należy do Czułego i gdzie bawią się najciekawsze postaci miasta.

Dzięki Zośce (Zofia Wichłacz) twórczość Czułego i Warszawa znów nabierają kolorów, a on łapie życiową równowagę.

Reklama

Nina (Milena Goździela) to ukochana córka Czułego, która jako jedyna potrafi sprowadzić go na ziemię. Przy niej Franek czuje jednocześnie szczęście i dręczące go poczucie winy.

Trwa ładowanie wpisu