"Zjawa" i cała reszta gorących premier w kinach. Co wybrać?
1 "Czas próby" to nakręcona z rozmachem historia dramatycznej akcji ratunkowej z 1952 roku, gdy potężna śnieżyca zniszczyła dwa tankowce, a straż przybrzeżna, pomimo niewyobrażalnie trudnych warunków, wyruszyła na pomoc. – Nie da się ukryć: sprawdzone metody i stare triki działają. "Czas próby" ogląda się w napięciu. Mroczne obrazy oceanu odwołują się do marynistycznych mitów, a finałowy pocałunek (bo przecież nie jest zbyt wielką tajemnicą, że ta opowieść skończy się pocałunkiem) to idealny moment na westchnienie i chwilę marzeń – pisze Krzysztof Kwiatkowski w recenzji dla "DGP". – Ten film oferuje dokładnie tyle, ile można się po nim spodziewać. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
© Disney Enterprises, Inc. All Rights Reserved / Claire Folger
2 Obsypany nagrodami dokument Karoliny Bielawskiej jest portretem czterdziestoletniej, wierzącej kobiety, która urodziła się w męskim ciele. Na zmianę płci zdecydowała się dopiero po wielu latach. By zmienić zapis w metryce, zmuszona była pozwać rodziców do sądu. – Twórca musi być świadomy, że to, co dla nas jest materiałem na film, dla bohatera stanowi całe jego życie. To poczucie potrafi być paraliżujące, więc – choć wiedziałam, że Mariannie zależy na opowiedzeniu swojej historii i zrobieniu filmu – bardzo obawiałam się o jego przyjęcie. Gdyby okazało się, że ostateczny efekt jest dla Marianny krzywdzący, nie mogłabym spojrzeć jej w oczy. Na całe szczęście chyba nie ma się czego wstydzić – mówi autorka filmu.
Media
3 Kolejny film z nurtu "christian movies", który trafił na ekrany polskich kin, ale dopiero po pięciu latach od premiery (ta miała miejsce w roku 2011). "Bernadetta. Cud w Lourdes" Jeana Sagosla to opowieść o czternastolatce z prowincjonalnego Lourdes, (w tej roli Katie Miran) która musiała przekonać przecież do swoich wizji nie tylko sceptyków, ale przede wszystkim Kościół.
Media
4 Do nawiedzonego domu zapraszają twórcy "Egzorcyzmów Emily Rose", "Taśm Watykanu" i serii "Underworld". Pracę w nim otrzymuje znana z serialu "Żywe trupy" Lauren Cohan. Na miejscu jednak świeżo zatrudniona niania przekonuje się, że syn państwa Heelshire – Brahms, który ma być jej podopiecznym, to lalka ludzkich rozmiarów. Na dodatek opętana przez złowrogą, mroczną siłę. – W „The Boy” Williama Brenta Bella krzyżuje się wiele schematów namiętnie eksploatowanych przez kino grozy. Począwszy od nawiedzonego domu, rodzinę psychopatów, a skończywszy na upiornej lalce. Jednak paradoksalnie twórcy nie epatują makabrą i graficznymi scenami przemocy, strasząc widzów łagodnie i wręcz nieśmiało – pisze Urszula Lipińska w portalu Wirtualna Polska.
Kino Świat / David Bukach
5 Film twórcy "Tediego i poszukiwaczy zaginionego miasta", którego 12-letni bohater z grupą przyjaciół leci w kosmos, by uratować Ziemię przed szalonym multimiliarderem... Historia to mocno zagmatwana, ale dzieciakom może przypaść do gustu.
YouTube
6 "Lucyfer" to nakręcony w Meksyku przez Belga Gusta Van den Berghe specjalnie zaprojektowaną kamerą zwycięzca 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. – Jeżeli w ogóle warto zwrócić na "Lucyfera" uwagę, to właśnie ze względu na innowacyjność, wychodzenie poza istotę kina. Inna sprawa, że nowatorska formuła z trudem przebija się przez nasze percepcyjne przyzwyczajenia – pisze o eksperymentalnym dziele Łukasz Maciejewski. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
Media
7 Poruszające, choć niewesołe "Kino w trampkach". Nastolatka w czarnej skórze, pierwsza miłość i ojciec na wózku inwalidzkim, który przeżywa załamanie nerwowe i próbuje odebrać sobie życie…
Media
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję