Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Krzysztof Krauze i jego najlepsze dzieła. 6 filmów, których się nie zapomina

24 grudnia 2014, 14:56
W "Grach ulicznych" z Robertem Gonerą i Redbadem Klijnstrą Krauze opowiedział o dziennikarskim śledztwie w sprawie zabójstwa przez SB Stanisława Pyjasa. I wedle wielu krytyków był to pierwszy film, który zdiagnozował zgniliznę rodzącej się III RP, w której tajni współpracownicy uchodzą za bohaterów, a bohaterowie walki o wolność stają się „oszołomami”.
W "Grach ulicznych" z Robertem Gonerą i Redbadem Klijnstrą Krauze opowiedział o dziennikarskim śledztwie w sprawie zabójstwa przez SB Stanisława Pyjasa. I wedle wielu krytyków był to pierwszy film, który zdiagnozował zgniliznę rodzącej się III RP, w której tajni współpracownicy uchodzą za bohaterów, a bohaterowie walki o wolność stają się „oszołomami”. / Media
Krzysztof Krauze to najwybitniejszy polski reżyser swojego pokolenia. Przenikliwy obserwator polskiej rzeczywistości, kultowy jeszcze za życia. Po seansie jego filmów widz wychodził dotknięty do żywego. Dziennik.pl przedstawia sześć najważniejszych dzieł nieżyjącego artysty.
Reklama
Reklama
Tematy:
dług Krysztof Krauze PapuszaGry uliczne Krauze nie żyje filmy krzysztofa Krauze Nowy Jork-czwarta rano Plac Zbawiciela

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • widz
  2014-12-25 19:42:07
  SZACUNEK i Pamięć na zawsze
  0
 • rok2014
  2014-12-25 12:24:25
  ale o katastrofie nie mogl zrobic bo mu nie dali pienieendzy a moze nawet zabronili mu tego tematu
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama