Oryginalny format Netflixa zobaczymy oczywiście na tej platformie w 2025 roku.

Lokalna edycja światowego hitu

"Nowe Rozdanie: Rhythm + Flow Polska" to muzyczny talent show w serwisie Netflix, prowadzony przez czołówkę artystów z branży, gotowych odkryć nowe talenty rapu. W programie wezmą udział uczestnicy z całego kraju, którzy są głodni sukcesu i gotowi udowodnić, że mają wszystko, co potrzebne, aby zdobyć główną nagrodę pieniężną oraz tytuł najnowszej gwiazdy rapu w Polsce.

Reklama

"Nowe Rozdanie: Rhythm + Flow Polska" to lokalna edycja programu "Rhythm + Flow", który podbił serca widzów nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Został także entuzjastycznie przyjęty we Francji, a niedawno również Włoszech.

Skład jurorski nowego talent show "Nowe Rozdanie: Rhythm + Flow Polska" tworzą Bedoes 2115, Dziarma i Sokół.

Szukanie nowych talentów w całej Polsce

Reklama

Jurorzy programu Bedoes 2115, DZIARMA i Sokół przemierzyli całą Polskę, od południa po północ, aby wyłonić najbardziej obiecujących raperów.

W poszukiwaniu nowych talentów jurorów wspierali czołowi przedstawiciele polskiej sceny muzycznej: Margaret, PRO8L3M i Otsochodzi towarzyszyli DZIARMIE na południu Polski, w centrum Sokół współpracował z Pezetem, Assterem, Włodim i Zeppy Zepem, natomiast na północy Bedoes 2115 działał z Kubim Producentem i jego bratem Sapim, ekipą 2115 (White, Kuqe, Flexxy, Blacha) oraz Young Multim.

Show składa się z kilku etapów, podczas których uczestnicy musieli zaprezentować umiejętności na różnych polach swojej twórczości. Pierwszym z nich były przesłuchania, w których jurorzy wybierali najbardziej obiecujących kandydatów. Te odbyły się w studiu w Warszawie, dokąd jury zaprosiło kilkudziesięciu najlepszych raperów, poznanych w czasie castingów. Następnie w czteroosobowych grupach uczestnicy musieli rapować na tym samym bicie wchodząc jeden po drugim.

Kolejnym etapem były bitwy, które sprawdziły zdolność do rywalizacji i reagowania na presję. Następnie uczestnicy stworzyli swoje teledyski i współpracowali z czołowymi artystami, co pozwoliło im wykazać się zarówno talentem muzycznym, jak i kreatywnością wizualną. W finałowym starciu trójka raperów nagrała swoje kawałki z najlepszymi producentami hip-hopowymi w Polsce.

Jak podkreślają jurorzy programu, "Nowe Rozdanie: Rhythm + Flow Polska" to nie tylko okazja do odkrycia nowych talentów, ale także platforma dla twórców, którzy pragną wyróżnić się i wnieść świeżość na muzyczną scenę.

Kim są Bedoes 2115, Dziarma i Sokół?

Bedoes 2115 – raper, muzyk, głos pokolenia. Jego koncerty wypełniają największe areny dziesiątkami tysięcy oddanych fanów. Dorastał w bloku w Bydgoszczy, wychowany przez samotną matkę. W wieku 23 lat miał już na swoim koncie diamentowe i wieloplatynowe płyty. Bedoes jako jedyny Polak znalazł się na liście 100 najpopularniejszych artystów na Spotify na świecie. Wraz z wydaniem debiutanckiego albumu Aby Śmierć Miała Znaczenie został najmłodszym raperem będącym na szczycie oficjalnej listy najlepiej sprzedających się płyt muzycznych w Polsce. Jego drugi album Kwiat Polskiej Młodzieży pokrył się czterokrotną platyną, a trzeci Opowieści z Doliny Smoków oficjalnie zyskał status diamentowego. Najnowsza, pokryta diamentem płyta 2115 (ekipa oraz wytwórnia muzyczna), Rodzinny Biznes, została drugim najlepszym debiutem na Spotify na świecie w 2023, będąc najczęściej odtwarzaną płytą roku w Polsce według Spotify Wrapped.

Dziarma – bezkompromisowo wkracza na scenę, na której kobietom nie jest łatwo. Tworzy niepokorne i wychodzące poza ramy gatunku oblicze rapu w damskim wydaniu. W liryce Dziarma manifestuje pełne spektrum celnych obserwacji. Nie stroni od ciętych komentarzy i czujnych narracji, obrazujących rzeczywistość dziewczyny żyjącej w świecie, w którym prawdziwe relacje ciężko znaleźć na Instagramie czy backstage'u. Dziewczyny, której niezależność ciężko znieść mężczyznom. Dziarma ma odwagę i siłę, żeby w rapowej konwencji mówić o tym, jak świat znany z wersów jej kolegów wygląda z drugiej strony.

Sokół – Wojtek Sokół to jeden z filarów polskiej sceny rapowej, na której jest aktywny ponad 25 lat. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych współtworzył ZIP Skład, a na początku millenium zdominował polską scenę z grupą WWO. Dopiero po dwóch dekadach na scenie zaczął nagrywać solo i pokazał, że po tylu latach, wciąż można być w ścisłej czołówce. Założył i przez 20 lat stał na czele wiodącego wydawnictwa hip hopowego Prosto. W sumie jego projekty przyniosły mu 36 platynowych i 12 złotych płyt. Mocny język jego tekstów zawsze miesza się z rozległymi inspiracjami, historiami i bogactwem anegdot.