Na pomysł filmu wpadła Julie Veille, ceniona autorka dokumentów telewizyjnych o Dianie Ross, Steviem Wonderze czy Stingu. Tym razem jednak Veille będzie tylko koordynować projekt, w stworzenie którego w dużej mierze zostanie zaangażowana sztuczna inteligencja.

Reklama

Cyfrowe "zmartwychwstanie" Edith Piaf

AI "ożywi" legendarną francuską wokalistkę, która w filmie ma nie tylko śpiewać, ale również "osobiście" opowiadać o swoim życiu. Akcja dokumentu ma się rozgrywać od narodzin gwiazdy w 1915 roku aż po jej śmierć w roku 1963.

Reklama

"Szkolenie" AI z naśladownictwa Edith Piaf

Projekt powstaje we współpracy ze spadkobiercami Piaf, którzy otworzyli przed Warnerem bogate archiwum publicznych wystąpień i prywatnych nagrań piosenkarki. Dzięki temu sztuczna inteligencja mogła bez większego trudu nauczyć się odtwarzać głos i wizerunek do złudzenia zbieżne z prawdziwymi cechami Piaf.

Film ma trwać 90 minut i pojawić się na ekranach kin w 2024 roku.

Reklama

Kim była Edith Piaf?

Edith Piaf przyszła na świat w Paryżu w 1915 roku. Jej ojciec był akrobatą cyrkowym, matka - szansonistką. Rodzice nie zajmowali się jednak małą Edith, która dzieciństwo spędziła w domu publicznym prowadzonym przez swoją babcię.

Już jako 15-latka śpiewała na ulicach Paryża. Po osiągnięciu pełnoletności zaczęła występować w kabaretach. Światowy rozgłos zdobyła przebojami "La Vie en ros" oraz "Non, je ne regrette rien". Od tego ostatniego hitu nazwę wzięła także najsłynniejsza z wielu filmowych biografii Piaf, "Niczego nie żałuję" z Marion Cotillard.

Trwa ładowanie wpisu